Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Šumavské bylinné lázně v Parkhotelu

Šumavské bylinné lázně v Parkhotelu

Lázně a wellness
Moderní nový lázeňský balneoprovoz ve zcela unikátním a jedinečném historickém interiéru v Kašperských Horách.
Zcela ojedinělý projekt pod názvem Šumavské bylinné lázně v Kašperských Horách, nabízí Parkhotel. Technologicky moderní balneo provoz je zcela orientován na bylinné procedury, včetně koupelí, bylinné páry a zábaly. Hluboké sklepení, skála, klenba vás podvědomě vrací do 16. století. Veškeré lázeňské produkty jsou z čistého prostředí Šumavy.

Z čerstvých bylin sbíraných na soukromých horských pastvinách jsou připravovány speciální směsi pro lázeňský provoz. Rovněž rašelina a jíly nesou značku s logem Šumava. Vlastní, v jeskyni vyvěrající pramen sv. Barbory je součástí vodoléčby, která neodmyslitelně patří ke správnému a zdravému způsobu života. Speleoterapie a relaxace v jeskyni umocní pobyt v Šumavských lázních a přispívá k odstranění stresu a k celkovému návratu k přírodě. Výjimku v nabídce tvoří koupele a zábaly ze solí a bahna z Mrtvého moře. Tyto produkty byly zařazeny z důvodu jednoznačného pozitivního vlivu na zdraví.

V objektu hotelu je přítomna jedna z forem tzv. alternativních energií. Je to způsobeno geologickými podmínkami a umístěním jedné z podzemních prostor, které sloužily bývalému pivovaru. Jeskyně, spíše skalní hala byla vyrubána v návaznosti na puklinu či žílu horniny, která přivádí od středu Země její energii, která se nazývá zemskou. Je rozprostřena po celé jeskyni a její intenzita je pro citlivého člověka rozpoznatelná ihned po vstupu do této místnosti. Bod, ve kterém energie vystupuje, se nachází v ose jeskyně blízko stěny protilehlé ke vstupu. Její síla je přibližně osmkrát vyšší, nežli je tomu u běžných energetických míst na povrchu. Do nadzemní části hotelu včetně ubytovací části se pak šíří s nižší intenzitou, rovnající se asi čtyřnásobku průměrných hodnot. Kromě pocitové stránky a celkového posílení lidského organismu přináší tato zemská energie některá další využití.

Šumavské bylinné lázně nabízí ve svém parku meditačí cestu, program s cílem obnovení sil člověka a to psychických i fyzických. Cesta je soustavou dvanácti míst, z nichž každé disponuje zvláštní účelovou energií. Součástí dvou z nich jsou menhiry, přivezené z různých oblastí Šumavy a speciálně aktivované. Místa jsou vyznačena v terénu a opatřena návodem k chování v nich. Energie každého místa a kamenů působí svým individuálním způsobem na člověka a toto působení lze předem dle jeho potřeby programovat a stanovit.
Celý popis
Naposledy změněno: 31. 5. 2019
20.4.
31.12.
Šaty ze šatníku kněžny Káči

Šaty ze šatníku kněžny Káči

Sušice, Šumava
6.5.
29.9.
Výstava Na plný plyn

Výstava Na plný plyn

Sušice, Šumava
8.5.
30.11.
Vycházka hajného Nasse Soběšickým hájem

Vycházka hajného Nasse Soběšickým hájem

Soběšice, Šumava
21.6.
22.6.
Den hudby v Kašperských Horách

Den hudby v Kašperských Horách

Kašperské Hory, Šumava

Ubytování a restaurace v okolí