Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Penzion a Restaurant Rudolf II. Plasy

Penzion a Restaurant Rudolf II. Plasy

Gurmánská turistika
Penzion a Restaurant Rudolf II. se nachází v malebném údolí města Plasy, které je vyhlášeno svou pestrostí kulturních památek a překrásnou přírodní scenérií. V areálu je k dispozici také fitness centrum, ve výstavbě je pak nové wellness.
Celému domu vévodí Restaurant Rudolf II., který navozuje atmosféru loveckého zámečku. Restaurant má kapacitu 45 míst, včetně nekuřáckého salonku. V létě je k dispozici terasa o celkovém počtu 60 míst. Velké množství specialit z drůbežího, vepřového, hovězího, pštrosího, rybího masa a zvěřiny, upravené dle originálních středověkých receptů potěší každého opravdového gurmána. Budova restaurantu pochází z klášterních dob padesátých let 18. století a byla vybudována jako vrchnostenská vinopalna, postavená z kamene a krytá šindelem, ve sklepení klenutá palírna a kvelb. V roce 2002 byla ukončena kompletní rekonstrukce objektu.

V letech 2006 až 2007 současní majitelé přestavěli vedlejší budovu, dřívější učebnu školního statku, na objekt s dvanácti hotelovými pokoji a dvěma kuchyňkami. Z absolutní ruiny bývalé stodoly byl vybudován korunovační sál ve stylu gotického hradu.

V gotickém sklepení je každý den od 16.00 otevřen bar - Palírna U Rytíře, kde se můžete pobavit do pozdních nočních hodin. Zahrát si s přáteli fotbálek, šipky a v letních měsících na zahradě stolní tenis a petanque. Gotický sklípek je pro svoji nevšední atmosféru oblíben hlavně mladší generací, pro kterou jsou o víkendech pořádány akce plné hudby. Kapacita sklípku je 50 osob. V přilehlé zahradě je možno uspořádat oslavu až pro 100 osob. Zahradě vévodí dřevěný altánek, kde vám rádi ugrilujeme uzené selátko, popřípadě jiné speciality na grilu. 

Pro pořádání akcí je obzvláště vhodný korunovační sál. Celý prostor je laděn v gotickém stylu, takže zapadá do celkové koncepce areálu. Kapacita sálu je 100 míst na sezení a na terase 70 míst.

Ubytování je možné v 5 stylových pokojích. Všechny pokoje jsou vybaveny televizí se satelitním příjmem českých, německých a holandských programů. K dispozici je zdarma vysokorychlostní připojení k internetu, rádio s cd přehrávačem.

Po dokončení veškerých prací wellness centra zde budete moci navštívit finskou saunu, parní saunu, infra saunu, whirpool a solnou jeskyni.
Celý popis
Naposledy změněno: 17. 7. 2019
29.6.
7.9.
Léto v Centru stavitelského dědictví Plasy

Léto v Centru stavitelského dědictví Plasy

Plasy, Plzeňsko a Český les
27.6.
30.9.
Česká cena za architekturu 2019 v Muzeu Plasy

Česká cena za architekturu 2019 v Muzeu Plasy

Plasy, Plzeňsko a Český les
25.6.
29.9.
Jaroslav Šindelář - Cesty

Jaroslav Šindelář - Cesty

Kralovice, Plzeňsko a Český les
Zoo Plasy

Zoo Plasy

Plasy, Plzeňsko a Český les
Výstavní síň plaské litiny U Werku

Výstavní síň plaské litiny U Werku

Plasy, Plzeňsko a Český les
Řeka Střela pod Žlutickou přehradou

Řeka Střela pod Žlutickou přehradou

Plasy, Plzeňsko a Český les

Ubytování a restaurace v okolí