Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Vinný sklep Hradební Valtice

Vinný sklep Hradební Valtice

Gurmánská turistika
Sklep Hradební Valtice je připravený splnit vaše očekávání a touhy spojené s návštěvou "Hlavního města vína". Vinný sklep Valtice nabízí víno všech valtických vinařů, kteří mají zájem se prezentovat. Jeho cílem je nabídnout to nejlepší z enogastronomie, co vinařské Valtice můžou nabídnout.
Jeden z nejstarších klasických klenutých cihlových sklepů, Sklep Hradební Valtice, pochází pravděpodobně z roku 1680, v prostorách bývalého Františkánského kláštera ve Valticích. Nachází se v těsné blízkosti starých městských hradeb na ulici Hradební směrem k hraničnímu přechodu Schrattenberg (Rakousko).

Majitelem sklepa je Ing. Jiří Kopeček, prezident Vinařské akademie Valtice, mezinárodní degustátor a odborný učitel vinařství.
 
Sklep Hradební Valtice nabízí vína z vlastní produkce – Vinařství Jiří Kopeček a červená vína z vinařství Moravíno. Vína můžete ochutnat také ve Vinařském domě na náměstí, kde je výroba vín, a ve zdejších vinotékách Vinum Bonum (zámek Valtice a Lednice).
 
Každou akci pro skupiny je nutno objednat předem (do 15 osob – 24 hodin předem). K vínu se nabízí studené i teplé občerstvení dle vašich individuálních požadavků. Je možná také návštěva vinice s odborným výkladem nejen o víně, ale také o historii Valtic a okolí zakončenou malou degustací ve sklepě (min. pro 8 osob).
 
Hradební sklep má tyto prostory:
  • velký sklep - až pro 80 osob
  • malý sklep - do 14 osob
  • výrobní sklep
Celý popis
Naposledy změněno: 22. 5. 2019
1.5.
27.10.
Písečný svět v Lednici

Písečný svět v Lednici

Lednice, Jižní Morava
27.4.
14.9.
Běhej lesy 2019

Běhej lesy 2019

Sněžné, Vysočina
27.9.
28.9.
Valtické Hudbobraní & Burčáky

Valtické Hudbobraní & Burčáky

Valtice, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí