Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Botanická zahrada Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity Brno

Botanická zahrada Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity Brno

Památky
Venkovní sbírky obsahují ukázku Linnéova systému, jediná ukázka svého druhu v naší republice. Linnéův systém představuje důležitou etapu ve vývoji systematické botaniky. Jednotlivé části zahrady reprezentují různé zeměpisné oblasti výběrem charakteristických rostlin.
Naleznete zde i rostliny Japonska a Číny, obsahuje architektonické prvky typické pro japonskou zahradu. Dále uvidíte ukázky květeny některých geografických celků mírného pásma. Skleníkové sbírky jsou rozděleny na skupiny rostlin tropických, kapradin a cykasů, palem, kaktusů a sukulentů, bromelií a orchidejí.

Linnéův systém představuje důležitou etapu ve vývoji systematické botaniky. Jednotlivé části zahrady reprezentují různé zeměpisné oblasti výběrem charakteristických rostlin. Naleznete zde i rostliny Japonska a Číny, obsahuje architektonické prvky typické pro japonskou zahradu.

V současné době má zahrada v Brně 1.100 m² skleníků se sbírkami tropických a subtropických druhů. Venkovní část je na ploše cca 1,5 ha. Botanická zahrada nabízí bohatý celoroční program, který se skládá nejen z průvodcovské služby, ale pravidlem se staly minimálně tři výstavy do roka. Každý školní rok je zahajován již tradiční Zahradní slavností.

Novinkou ve sklenících je doplnění expozice živých rostlin o trvalou ukázku fosilních rostlin. Prvohorní až třetihorní zkameněliny - otisky listů a kůry či zkřemenělá dřeva - jsou vystaveny ve vitríně i přímo na záhonech mezi doposud žijícími příbuznými druhy rostlin. Exponáty jsou doplněny naučným textem, který vysvětluje i podíl rostlin na vzniku fosilních paliv.
Celý popis
Naposledy změněno: 30. 11. 2018
23.11.
28.12.
Brněnské Vánoce 2018

Brněnské Vánoce 2018

Brno, Jižní Morava
4.12.
23.12.
December Design Days

December Design Days

Brno, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí