Úvod > Co chcete dělat? > Palác Alfa v Brně
Palác Alfa v Brně
"> "> "> "> "> ">
Přidat foto
Památky

Palác Alfa v Brně

Nenápadná funkcionalistická budova s pasáží a ochozovou galerií, která spojuje brněnské ulice Jánskou a Poštovskou s náměstím Svobody, vznikla dle návrhů českého architekta Bohuslava Fuchse. Nyní se stala chráněnou kulturní památkou.
Komplex byl postaven stavitelem Františkem Hrdinou na pozemcích, kde dříve stály barokní šlechtické domy v dnešní ulici Poštovské. Vytvořením architektonického návrhu byl pověřen významný brněnský architekt Bohuslav Fuchs. Spolu s ním na návrzích pracovala i Technická kancelář Františka Hrdiny, která následně Fuchsův návrh přejala a po menších úpravách přijala za svůj. Stavba byla realizována v několika etapách mezi lety 1930 a 1937, přičemž část pasáže již byla přístupna v únoru 1932, kdy se v kině Alfa v suterénu paláce konalo zahajovací promítání filmu Bílé opojení.
 
Palác je tvořen dvoupatrovou obchodní pasáží s ochozovou krytou galerií a proskleným stropem. Na halu ve vyšších patrech navazují obytná křídla se třemi dvory. Ze samotné pasáže vede osm vchodů do cca 160 bytů.
 
Alfa pasáž je v současnosti také sídlem brněnského HaDivadla. Divadlo se nachází v původních prostorech kina, které bylo v provozu do roku 2003. Dále je zde hudební klub Metro Music Bar, kavárna a řada dalších zajímavých míst a obchodů.
 
Zobrazit více

Provozovatel

Palác Alfa

ALFA PASÁŽ, spol. s r. o.
Poštovská 8c
602 00 Brno
Tel.:
+420 542 210 280
Tel.:
+420 734 310 820
Email:
info@alfapassage.cz
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.alfapassage.cz/
GPS:
49,194717 16,610015
 
Region:
Jihomoravský kraj
Oblast:
Brno a okolí
Město:
Brno
 

Časová náročnost

1,5 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Pivovar Harry v Brně

Pivovar Harry v Brně

Brno, Jihomoravský kraj
Sky Ice Bar v Brně

Sky Ice Bar v Brně

Brno, Jihomoravský kraj
Gusto Plzenka Restaurant v Brně

Gusto Plzenka Restaurant v Brně

Brno, Jihomoravský kraj