Úvod > Aktivity & akce > Akce > Výstava Fragi LeSphere - sklo a květiny ve sklárně Tasice
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> Fotografie z výstavy skla a květin "> Fotografie z výstavy skla a květin ve sklárně Tasice "> Fotografie z výstavy skla a květin ve sklárně Tasice "> Fotografie výstavy skla a květin "> Fotografie z výstavy skla a květin
2.6.
30.6.
+ Přidat foto

Výstava Fragi LeSphere - sklo a květiny ve sklárně Tasice

Kdy 2. červen 2019 14:00 - 30. červen 2019 17:00 Výstavy
Společný mezinárodní tým špičkových výtvarníků z  různých uměleckých oborů připravil na červen 2019 jedinečnou výstavu skla a květin. Nevšední kulturní počin kombinující křehkou krásu skla a květin se rozhodli realizovat v areálu barokní sklárny Huť Jakub Tasice, Národní kulturní památky.
Krása sklářských artefaktů vznikající pod rukama sklářských výtvarníků se prolne s nejkrásnějšími květinovými výtvory přírody naaranžovanými rukama zručných floristů. Výstava, která je připravena pro areál sklárny na letošní červen, přinese do industriálních objektů staré sklářské huti něco nevšedního a nového.

Na vzniku výstavy se podílí celý tým výtvarníků, mezi něž patří umělecký sklář Zdeněk Kunc, umělecký brusič skla Daniel Vágner, polská sklářská výtvarnice Beata Przybyl, Český DREAM nejen floristický TÝM v čele s mistryní České republiky ve floristice Klárou Franc Vavříkovou, či designerkou Dagmar Petrovickou.

Slavnostní vernisáž výstavy proběhne v neděli 2. června 2019 od 14:00 hodin. Při příležitosti vernisáže bude po celý víkend v prostorách huti k vidění výroba uměleckého skla v podání týmu Zdeňka Kunce a sklárny Tasice.

Výstava potrvá od 1. 6. do 30. 6. 2019. V pondělí je sklárna zavřena, výstava není přístupná.
Celý popis
Naposledy změněno: 4. 6. 2019
1.6.
31.7.
Karel Hynek Mácha: pomníky - sochy - náhrobky

Karel Hynek Mácha: pomníky - sochy - náhrobky

Lipnice nad Sázavou, Vysočina
29.6.
Slavnostní zahájení sezóny v parku Fábula

Slavnostní zahájení sezóny v parku Fábula

Kamenice nad Lipou, Vysočina

Ubytování a restaurace v okolí