Úvod > Co chcete dělat? > Pelhřimovskem na kole
Pelhřimovskem na kole
"> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
Přidat foto
Letní sporty

Pelhřimovskem na kole

Vydejte se na cestu ekologicky čistým krajem tvořeným krásnou přírodou a malebnými vesničkami. Okolí Pelhřimova je protkáno spoustou turistických tras i cyklotras, které vás zavedou na romantická místa Českomoravské vrchoviny.
Pro výběr té nejvhodnější trasy dle vaší kondice i vašich zájmů vám bude nápomocen plánovač tras, který je umístěn v sekci Turistické programy na webových stránkách www.pelhrimovsko.cz. Pokud se nemůžete rozhodnout, kam vyrazíte mohou vám být nápomocny brožury Cestou necestou I. a Cestou necestou II., které vám nabídnou hned několik tras, které je možné zdolat na kole či pěšky. Trasy mají různou délku a náročnost.

Brožury obdržíte v Turistickém informačním centru. Okolí Pelhřimova – město Pelhřimov leží v kouzelné části Českomoravské vrchoviny, a vydáte-li se jakýmkoliv směrem, najdete vždy mnoho malebných míst a zákoutí. V letních a podzimních měsících je zde vyhlášený houbařský ráj. 

Výlety po střeše Evropy
– Okolím Pelhřimova prochází evropské rozvodí, kde se naskytují nádherné výhledy na krajinu „mezi třemi vrchy“ i na Jihlavské vrchy. Nejznámější cesta je po žluté turistické značce z Nové Bukové přes Eclerův vrch na Křemešník.

Provozovatel

Turistické informační centrum Pelhřimov

Masarykovo náměstí 10
393 01 Pelhřimov
Tel.:
+420 565 326 924
Email:
ic@kzpe.cz
WWW:
www.pelhrimovsko.cz
GPS:
49,436800 15,223930
 
 

Časová náročnost

5,0 hodin

 
 
29.10.
Den jablka v Horní Cerekvi

Den jablka v Horní Cerekvi

Horní Cerekev, Kraj Vysočina
15.10.
16.10.
Koncert kapely Olympic – Dolní Kralovice

Koncert kapely Olympic – Dolní Kralovice

Dolní Kralovice, Středočeský kraj
1.10.
30.11.
Podzim života

Podzim života

Telč, Kraj Vysočina

Ubytování a restaurace v okolí