Úvod > Aktivity & akce > Akce > Multimediální výstava Hieronymus Bosch - Oživené vidění

Multimediální výstava Hieronymus Bosch - Oživené vidění

Kdy 19. leden 2018 10:00 - 5. květen 2018 20:00 Výstavy
Multimediální výstava „Bosch. Oživené vidění“, od 19. ledna 2018 v areálu Výstaviště Praha Holešovice.
Rok 2016 byl v Evropě vyhlášen rokem Hieronymuse Bosche, aby uctil památku jednoho z nejzáhadnějších malířů v dějinách západního umění, jenž zemřel před 500 lety v srpnu 1516. Za tímto účelem byly v rodném městě umělce s-Herotegenboschi (Nizozemsko), v Madridu, Benátkách a jiných Evropských městech pořádány velkorysé výstavy s obrazy Bosche a jiných moderních umělců, inspirovaných neodhalenými symboly a záhadami výtvarných děl významných umělců Severní renesance.

Podivné, nepochopitelné, děsivé – tyto přívlastky byly nejčastěji používány pro popisování výtvarných děl Bosche. Všechny pověry a obavy, které trápily středověké lidi, byly vyjádřeny v jeho dílech. Ne bezdůvodně se obraz „Zahrada pozemských rozkoší“ znázorňující lidskou rasu uvězněnou v pasti hříchu a sání v duchu věku, stal symbolem středověku.

Někteří ho nazývají surrealistou a také Čestným profesorem nočních můr. Jiní tvrdí, že v jeho dílech jsou zašifrovány záhady alchymistů, astrologů a čarodějů té doby. Třetí považují umělce za heretika, přívržence zakázaných sekt, i když je dobře známo, že Bosch byl velmi nábožensky založeným člověkem.

V prostorách výstavy „HIERONYMUS BOSCH. OŽIVENÉ VIDĚNÍ“ se pořadateli snažili shromáždit veškeré existující informace o životě a dílech Bosche, včetně nejfantastičtějších verzí. Multimediální část je opravdovým karnevalem příšerných a zároveň atraktivních postav malíře. Můžeme nekonečně pozorovat ten fantasmagorický svět slizkých plazů, břichatých příšer, ryb s lidskýma nohama, lidí se sudy místo břicha a stvoření ve tvaru pavouků.

Všední dny
Dospělí 250,- Kč
Studenti, žáci, důchodci 200,- Kč
Rodinné vstupné 2 dospělí + 2 dětí 650,- Kč

Vstupné o víkendu
Dospělí 300,- Kč
Studenti, žáci, důchodci 250,- Kč
Rodinné vstupné 2 dospělí + 2 dětí 750,- Kč
Skupiny od 5 osob 250,- Kč
Organizované školní skupiny (od 10 osob) 190,- Kč (doprovod vstup zdarma – 1 osoba)
Osoby s průkazem TP a ZTP s 50% slevou
Osoby s průkazem ZTP/P s 50% slevou, Průvodce ZTP/P Zdarma.
Děti do 6 let Zdarma
Celý popis
Naposledy změněno: 20. 1. 2018

Ubytování a restaurace v okolí