Úvod > Aktivity & akce > Akce > Hustopečský slunovrat s vínem

Hustopečský slunovrat s vínem

Kdy 11. červenec 2018 20:30 - 20. červenec 2018 22:00 Gastronomické akce
Příchod letního slunovratu je vždy očekáván s nedočkavostí. Síla slunce vrcholí a začíná období léta. Jedna z nejkratších nocí si po staletí zachovává nádech magie a kouzel a patří k ní ohně, které podle tradic dodávají slunci sílu.
Hustopečský slunovrat s vínem nabídne návštěvníkům skvělá vína u více než desítky vinařů v obou vinařských uličkách – Vinařská a Na Hradbách. Těšit se můžete na mladá i archívní vína, příležitost k degustaci bude do půlnoci i déle.

Vinaři z obou ulic se také zapojí do tradičních rituálů slunovratu a vzájemně poměří své síly. Návštěvníkům bude názorně předvedeno, jakou sílou musí oplývat vinař, abychom si výsledkem jeho práce mohli zpříjemnit nejeden večer. Vítězná ulička se pak bude následující rok pyšnit trofejí Slunovratu. Na závěr svého přátelského klání vhodí zástupci obou vinařských uliček do rituálního ohně přinesené věnce, které zajistí dobrou úrodu. Ohně navíc budou hořet v obou uličkách a můžete je využít k opečení špekáčku.

Připravena bude i zábavná hra pro hodné děti a zlobivé dospělé.

Celá akce odstartuje v ulici Vinařská, v ceně je sklenička s prvním vzorkem svatojánského vína, leporelo s mapou, jeden degustační vzorek v každém z otevřených sklepů a špekáček.
Celý popis
Naposledy změněno: 16. 5. 2018
23.3.
Slavnosti mandloní a vína 2019 v Hustopečích

Slavnosti mandloní a vína 2019 v Hustopečích

Hustopeče, Jižní Morava
23.3.
Běh o velkopavlovickou meruňku

Běh o velkopavlovickou meruňku

Velké Pavlovice, Jižní Morava
30.3.
Otevíráme Archeopark!

Otevíráme Archeopark!

Pavlov, Jižní Morava
7.9.
Workshop pravěkých technologií

Workshop pravěkých technologií

Pavlov, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí