Úvod > Aktivity & akce > Akce > Hustopečský slunovrat s vínem

Hustopečský slunovrat s vínem

Kdy 11. červenec 2018 20:30 - 20. červenec 2018 22:00 Gastronomické akce
Příchod letního slunovratu je vždy očekáván s nedočkavostí. Síla slunce vrcholí a začíná období léta. Jedna z nejkratších nocí si po staletí zachovává nádech magie a kouzel a patří k ní ohně, které podle tradic dodávají slunci sílu.
Hustopečský slunovrat s vínem nabídne návštěvníkům skvělá vína u více než desítky vinařů v obou vinařských uličkách – Vinařská a Na Hradbách. Těšit se můžete na mladá i archívní vína, příležitost k degustaci bude do půlnoci i déle.

Vinaři z obou ulic se také zapojí do tradičních rituálů slunovratu a vzájemně poměří své síly. Návštěvníkům bude názorně předvedeno, jakou sílou musí oplývat vinař, abychom si výsledkem jeho práce mohli zpříjemnit nejeden večer. Vítězná ulička se pak bude následující rok pyšnit trofejí Slunovratu. Na závěr svého přátelského klání vhodí zástupci obou vinařských uliček do rituálního ohně přinesené věnce, které zajistí dobrou úrodu. Ohně navíc budou hořet v obou uličkách a můžete je využít k opečení špekáčku.

Připravena bude i zábavná hra pro hodné děti a zlobivé dospělé.

Celá akce odstartuje v ulici Vinařská, v ceně je sklenička s prvním vzorkem svatojánského vína, leporelo s mapou, jeden degustační vzorek v každém z otevřených sklepů a špekáček.
Celý popis
Naposledy změněno: 16. 5. 2018
2.2.
Hustopečský masopust na Turhandlích

Hustopečský masopust na Turhandlích

Hustopeče, Jižní Morava
23.3.
Jarní vinařská stezka v Pavlově

Jarní vinařská stezka v Pavlově

Pavlov, Jižní Morava
1.11.
31.3.
Zimní prohlídky zámku Lednice

Zimní prohlídky zámku Lednice

Lednice, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí