Úvod > Kalendář akcí > Znovuotevření Tvrze Divice
Znovuotevření Tvrze Divice
"> "> ">
23.5.
24.5.
+ Přidat foto

Znovuotevření Tvrze Divice

Kdy 23. květen 2020 11:00 - 24. květen 2020 18:00 Společenské akce
Od soboty 23. května bude opět možné navštívit Tvrz Divice, která byla kvůli mimořádným opatřením vyhlášeným v souvislosti s pandemií koronaviru uzavřena. Návštěvníci budou moci na divickou tvrz zavítat prozatím vždy o víkendech od 11 do 18 hodin.
Otevřen bude celý venkovní areál tvrze – hlavní nádvoří, zahrádka tvrzního hostince i Panská zahrada, ve které budou návštěvníci moci odpočívat, rozjímat, či si jen tak posedět na hrázi u rybníka.

V areálu tvrze bude připraveno skvělé občerstvení a lahodná káva od Divadelní kavárny Studio DVA. Na květinovém stánku si budou hosté zakoupit ladné kytice od úžasných floristek z našich spřízněných Květin Za oponou. Připraven bude také stánek Ateliéru Tvrze Divice, na němž si bude možné zakoupit designové předměty spjaté s tvrzí – pokud si budou návštěvníci chtít odvézt něco, co nebude mít každý z jejich okolí, originální dárek nebo jen nevšední suvenýr z výletu, tento stánek pro ně bude tím pravým.

Přímo na hlavním nádvoří se pak rozezní podmanivé tóny kytary a charismatický hlas českého hudebníka, zpěváka a výtvarníka Iby Popa. Iby je známý tím, že kombinuje akustický zvuk kytary se všemi možnými i nemožnými, roztodivnými zvuky, které se mu zrovna prohánějí hlavou. Spolupracoval s řadou známých umělců – s cirkusem CIRK LA PUTYKA, herečkou Annou Polívkovou či hudebnicí Vladivojnou La Chia. Nazpíval také titulní píseň Pirate ke známému filmu Jiřího Mádla Na střeše.

Úplně poprvé budou připraveny i komentované procházky po tvrzi. A to ve třech časech – v 11:30, 13:30 a 15:30. Během procházky se její účastníci seznámí s historií tvrze, zajímavostmi i záhadami, které ji obestírají.
Celý popis
Naposledy změněno: 22. 5. 2020

Ubytování a restaurace v okolí