Úvod > Kalendář akcí > Mezinárodní hudební festival Špilberk 2019
Mezinárodní hudební festival Špilberk 2019
">
14.8.
22.8.
+ Přidat foto

Mezinárodní hudební festival Špilberk 2019

Kdy 14. srpen 2019 - 22. srpen 2019 Hudební a divadelní akce
Velké nádvoří hradu Špilberk bude ve druhé polovině srpna 2019 již podvacáté dějištěm tradičního hudebního open-air festivalu, který každoročně nabízí obyvatelům a návštěvníkům Brna letní kulturní vyžití pod širým nebem v krásném hradním areálu.

Procházka letním večerem, sklenka vína, symfonická hudba na velkém nádvoří hradu. To je Festival Špilberk, který letos Filharmonie Brno pořádá podvacáté. Nabídne čtyři koncerty a dva kinokoncerty. Na úvod se představí jedenadvacetiletá hvězda Patricia Janečková. S programem Romantický karneval vystoupí na nádvoří 14. srpna.
Hned následující den se žánr změní. Na Špilberk zavítá světová legenda klezmeru a držitelé Grammy, newyorská skupina The Klezmatisc.

Hudba z filmů Vlasy, Amadeus, Ragtime, Hoří má panenko. To je Pocta Miloši Formanovi, která se spolu s promítáním uskuteční 21. srpna. A závěr festivalu o den později zpestří spolu s orchestrem Janoska Ensemble – čtveřice hudebníků, která díky novém pohledu na klasickou hudbu sklízí celosvětové ovace.

Koncerty začínají vždy ve 20 hodin, dva kinokoncerty o půlhodinu později. Vstupenky, jejichž cena začíná na 90 korunách, je možné koupit v předprodeji nebo na webu filharmonie. K dostání je též festivalová abonentka se zvýhodněnými cenami.

Celý popis
Naposledy změněno: 23. 7. 2019