Úvod > Aktuality > Hrad Špilberk nabízí hudební zážitky
Hrad Špilberk nabízí hudební zážitky
"> "> Hrad Špilberk odkrývá svá tajemství "> Mimorádné prohlídky jsou dostupné od 21. cervence až do 28. zárí "> Prohlídky hradu Špilberk zacínají vždy v 18:30 hodin a trvají okolo 2 hodin

Hrad Špilberk nabízí hudební zážitky

Vydáno 14. srpna 2019 Památky
Hrad Špilberk již tradičně hostí v druhé polovině měsíce srpna, konkrétně od 14. do 22. srpna 2019 hudební festival, při němž dopřeje pořádající Filharmonie Brno návštěvníkům i obyvatelům města kulturní zážitky pod letním širým nebem. Dramaturgie Mezinárodního hudebního festivalu Špilberk opět cílí na širší publikum. Pódium na velkém nádvoří bude patřit belcantu i klezmeru.
Mezinárodního hudebního festivalu ŠpilberkJiž dvě dekády je druhá polovina srpna v Brně neodmyslitelná bez hudebního open-air festivalu na Špilberku. Programem 20. ročníku pořádající Filharmonie Brno opět cílí na široké publikum, kterému nabízí možnost letního kulturního vyžití pod širým nebem podmanivého hradního areálu.

Na své si přijdou vyznavači populární klasiky ve vytříbeném provedení: na dvou koncertech, na nichž se představí orchestr pořádající filharmonie, zazní slavné melodie období romantismu za přispění atraktivních hostů. Na zahajovacím koncertě s brněnskými filharmoniky vystoupí operní sopranistka Patricie Janečková a estonský dirigent Risto Joost, na dalším proslulý Janoska Ensemble – slovenský soubor složený z hudebních virtuosů, působící v současné době ve Vídni a pohybující se mezi jazzem, klasikou, latinskoamerickou hudbou i popem.

1-MHFS_2016_zahajeni_foto_J.Jelinek_02Poprvé přijede 15. 8. do Brna legendární kapela The Klezmatics se svou dávkou energického klezmeru.  Pro příznivce filmové tvorby Miloše Formana je nachystán 21. 8. večer s hudbou ze snímků tohoto světoznámého režiséra (Vlasy, Amadeus, Hoří, má panenko ad.) v podání Českého národního symfonického orchestru.

Tak jako v uplynulých letech, i letos se uskuteční – ve spolupráci s vídeňským IMZ (Internationales Musikzentrum) – kinokoncerty, které nabízejí možnost zhlédnout na velkém plátně a v kvalitním zvukovém balení záznamy koncertů hvězdných umělců na prestižních světových pódiích. Prvním z nich bude 18. 8. Kinokoncert I: Koncert ze zakázaného města a poté následuje 19. 8. Kinokoncert II: Jonas Kaufmann – „Dolce Vita“. Lístky stojí od 430 do 550 korun.
Hrad a pevnost Špilberk v Brně

Hrad a pevnost Špilberk v Brně

Hrad Špilberk vytváří už více než sedm staletí výraznou dominantu města Brna, kterému v minulosti poskytoval ochranu a pocit bezpečí. Kasematy patří ke stavebním kuriozitám hradu Špilberku a představují jednu z nejnavštěvovanějších turistických atraktivit v Brně.

Další aktuality

25.9.
2020
Na Pohansku se přeneste do doby Velké Moravy

Na Pohansku se přeneste do doby Velké Moravy

Jižní Morava | Památky
18.9.
2020
Vydejte se v sobotu na tradiční Pivní pouť v Černé Hoře

Vydejte se v sobotu na tradiční Pivní pouť v Černé Hoře

Jižní Morava | Gurmánská turistika
17.9.
2020
Oskorušobraní bude o víkendu opět na Travičné

Oskorušobraní bude o víkendu opět na Travičné

Jižní Morava | Gurmánská turistika
16.9.
2020
Babí léto láká na toulky rozkvetlou Moravou

Babí léto láká na toulky rozkvetlou Moravou

Jižní Morava | Příroda