Úvod > Kalendář akcí > Výstavy > Výstava obrazů Diny Atencio
Výstavy

Výstava obrazů Diny Atencio

Dina Atencio se specializuje na ženskou figurální malbu. Rychlými tahy štětce zobrazuje prodloužená těla plná smyslnosti, obklopená aurou klidu, nejistoty a očekávání, což posouvá divákovo vnímaní za hranice nahoty jako takové.

Město Velká Bystřice a galeriezet vás srdečně zvou na vernisáž výstavy, která proběhne 29. listopadu v 17 hod., galeriezet je dále otevřená Út – Pá od 8.30 – 17 hod., So, Ne od 13 – 17 hod.

Dina Atencio se narodila v srpnu roku 1981 ve městě Maracaibo ve Venezuele. Svá studia v oblasti umění započíná v letech 2000 – 2001, kdy absolvuje kurz kresby a malby v Domě kultury ve městě La Concepción v Zulii. V následujících čtyřech letech (2002-2006) studuje Národní školu výtvarných umění Julia Arragy a specializuje se na oblast klasického umění.

Její vlastní samostatné krůčky začínají v roce 2006, kdy vystavuje svá díla pod názvem „Labyrinty samoty“ v galerii Julia Arragy. Následují další autorské výstavy, včetně té pod názvem „Cesta ke svátosti“, která se konala v prostorách Aula Magna Univerzity v Maracaibo.

Dina Atencia spolupracuje se dalšími umělci a její díla jsou zastoupena na uměleckých veletrzích, v několika galeriích a centrech umění, a to jak na národní tak na mezinárodní úrovni.

V březnu roku 2006 byla Dině Atencio udělena první cena v rámci „Salónu Intercambio“ v Maracaibu. V listopadu 2007 pak obdržela čestné uznání v oblasti malířství na osmém ročníku soutěže Bienal de San José de La Mantilla konaném v Kulturním centru ve městě La Concepción v Zulii.

Provozovatel

Kulturní a informační centrum Velká Bystřice

Zámecké náměstí 775
783 53 Velká Bystřice
Tel.:
+420 734 236 506
Email:
zbankova@muvb.cz
Email:
kic@muvb.cz
GPS:
49,593280 17,357988
 
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Hollywood in Olomouc:

Clarion Congress Hotel Olomouc rozezní světově proslulé vánoční melodie v podání Bohemian Symphony Orchestra Prague.
Olomouc, Olomoucký kraj

PAF – Přehlídka animovaného filmu Olomouc

Festival PAF Olomouc 2022 se koná od 1. do 4. prosince 2022. Dvacátá první Přehlídka filmové animace a současného umění proběhne po dvou online ročnících opět fyzicky v kulisách barokního konviktu a na dalších místech Olomouce.
Olomouc, Olomoucký kraj

České sakrální umění 1948-1989 v Muzeu moderního umění Olomouc

Posvátné umění v nesvaté době. Návštěvníci uvidí v Muzeu moderního umění na sto sedmdesát pečlivě vybraných děl od takových umělců, jako jsou Mikuláš Medek, Jan Exnar, Jan Jemelka, Ludvík Kolek, Otmar Oliva, Miroslav Rada, Miloslav Troup či například Vojmír Vokolek.
Olomouc, Olomoucký kraj

Vánoční trhy Opava 2022

Vánoční trhy v Opavě budou v roce 2022 probíhat v termínu 27. 11. – 23. 12. na Dolním náměstí. Bohatý kulturní program, místní prodejci, dílničky pro děti, dobré jídlo a skvělý punč!
Opava, Moravskoslezský kraj

Rozhledna Božka v Přáslavicích

Rozhlednu najdete ve sportovním areálu, kde je velká možnost různých spotrovních aktivit – je zde velké fotbalové hřiště, hřiště na malou kopanou, hřiště s umělým povrchem, kde se dá hrát tenis, volejbal, florbal, basketbal, dále dětské hřiště s kolotočem, houpačkami a průlezkami.
Přáslavice, Olomoucký kraj

Sportovní rybolov v Přáslavicích na vodní nádrži Vrtůvka

Rybaření na soukromém rybářském revíru. Zahájení lovu půl hodiny před východem slunce. Ukončení lovu půl hodiny po západu slunce. Při koupi povolenky na více dnů, lze lovit bez přerušení po celou dobu na niž je povolenka vystavena.
Přáslavice, Olomoucký kraj

Golf Resort Olomouc – za golfem do Olomouce

Golfový resort nedaleko Olomouce patří k nejpěknějším hřištím v republice. Areál má spoustu vodních i písečných překážek a z některých míst nádherné vyhlídky na krajinu Hané a město Olomouc.
Olomouc, Olomoucký kraj

Bunkr v Přáslavicích u Olomouce

Prohlídka bývalého vojenského objektu, který v době Studené války podléhal nejvyššímu stupni utajení. V ČR se jedná o jedinou možnost, jak se do útrob podobného objektu dostat. Určeno pro širokou veřejnost i pro fandy vojenské historie, bunkrů, telekomunikací.
Přáslavice, Olomoucký kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Zámek Velká Bystřice

Stylový hotel a restaurace v srdci města Velká Bystřice nabízí rekonstruované prostory pro ubytování, gurmánskou turistiku a pořádání společenských událostí včetně svateb.
Velká Bystřice, Olomoucký kraj

Minipivovar Tvarg ve Velké Bystřici u Olomouce

Na místech bývalého zámeckého pivovaru ve Velké Bystřici se dnes zase vaří pivo, pivovarské sklepy mají za sebou zdařilou rekonstrukci, prvním Tvarg ležákem v listopadu 2020 byla tradice zase obnovená.
Velká Bystřice, Olomoucký kraj

Tvargle z Tvargu

V původních kamenných sklepích pod valenými klenbami vznikla nová sýrařská výroba. Jedinečné klimatické podmínky sklepů mají pozitivní vliv na zrání tvarglí. Tvoříme unikátní sýrárnu, kde díky vysokému podílu ruční práce, vznikají řemeslné tvargle
Velká Bystřice, Olomoucký kraj

Historický areál restaurace a penzionu Fojtství na Svatém Kopečku u Olomouce

Objekt postavený již roku 1744 je národní kulturní památkou, je obklopen velikou zahradou a v blízkém okolí najdete spoustu aktivit, jako ZOO, lanové centrum, půjčovnu koloběžek, rozhlednu, ale také kostel, který navštívil Papež Jan Pavel II. To všechno jen deset minut jízdy od centra Olomouce.
Olomouc, Olomoucký kraj