Úvod > Kalendář akcí > Výstava 2 × 100 v Národním muzeu

Výstava 2 × 100 v Národním muzeu

Kdy 28. říjen 2018 - 30. červen 2019 Výstavy
200 z nejvýznamnějších a nejzajímavějších sbírkových předmětů na výstavě v Historické budově Národního muzea k vidění od 28. října do konce června 2019.
Dvakrát starší než republika je Národní muzeum. 200 let sbírání dokladů o přírodě i lidech. 200 let touhy po poznání. Národní muzeum již 200 let uchovává dědictví minulosti i současnosti pro budoucí generace. 200 exponátů vystavených na výstavě 2 × 100 patří mezi nejvýznamnější a nejzajímavější z více než 20 milionů sbírkových předmětů, které Národní muzeum opatruje a uchovává.

Výstava 2 × 100 představí velmi úzký výběr z těchto pokladů. Ten byl podřízen snaze ukázat nejen to nejvzácnější ze sbírek Národního muzea, ale i předměty veřejnosti zcela neznámé, dosud nikdy nevystavené či nově restaurované. Výstava návštěvníkům představí na první pohled nesourodé předměty v překvapivém a novém kontextu, který odráží rozmanitost exponátů – historických, přírodovědných a uměleckých, pocházejících nejen z Čech, ale z celého světa. Výstava skrze předměty vypráví příběh Národního muzea od okamžiku jeho založení po současnost. Na výstavě si prohlédnete notové zápisy Bedřicha Smetany a Leoše Janáčka, slavné hudební nástroje, šperky Emy Destinnové, unikátní exponáty ze světa fauny (obří anakonda, vyhynulý vakovlk, lvíček zlatý, dinosauří kosti...atp.), meteority spadlé na území Československa, praktické i zapomenuté vynálezy českých vědců a novátorů, šaty slavných osobností.... a mnoho dalšího.
Celý popis
Naposledy změněno: 1. 3. 2019