!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Co chcete dělat? > Momenty dějin - spojovací chodba mezi Historickou a Novou budovou Národního muzea

Momenty dějin - spojovací chodba mezi Historickou a Novou budovou Národního muzea

Kultura
Unikátní expozice ve spojovací chodbě mezi Historickou a Novou budovou Národního muzea.
Multimediální expozice ve spojovací chodbě připomíná zásadní momenty naší historie od vzniku Československa až po přelom tisíciletí.

Na celkem 112 metrech projekce budou návštěvníkům prezentovány bouřlivé události 20. století, které v podobě různých demonstrací a manifestací vrcholily na Václavském náměstí. Právě u sochy sv. Václava se totiž vždy lidé scházeli, aby vyjádřili své politické postoje a názory na sociální situaci v zemi i ve světě.

Druhá smyčka ukazuje architektonické proměny náměstí v časosběrné animaci. Jedna vteřina projekce je jeden reálný rok. V letech 1860–1939 se mění 66 domů. Závěrečná část se zaměřuje na obyčejné výjevy, které se na Václavském náměstí odehrály na pozadí velkých dějin.
 
Celý popis
Naposledy změněno: 27. 2. 2020