!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Momenty dějin – spojovací tunel mezi Historickou a Novou budovou Národního muzea
Kultura

Momenty dějin – spojovací tunel mezi Historickou a Novou budovou Národního muzea

Multimediální expozice ve spojovací chodbě mezi Historickou a Novou budovou Národního muzea se skládá ze tří projekcí, které zachycují zlomové okamžiky 20. století i postupnou proměnu města v souladu s naším poznáním, technologických rozvojem a modernizací dopravní infrastruktury.
Na 60 budovách Václavského náměstí je prostřednictvím časosběrné animace, v níž jedna vteřina projekce reprezentuje jeden rok, zaznamenána architektonická proměna místa, kde dnes stojí Muzejní komplex Národního muzea a kde se v různých dobách sdružovali občani, kteří cítili potřebu vymezit se, a nebo naopak vyjádřit podporu danému politickému režimu. Z archivních záběru a historických fotografií lze dobře číst atmosféra ve společnosti i proměna jejího přirozeného řádu v duchu dané doby. Obraz je promítán po celé délce obvodu chodby po obou stranách s plochou bezmála 270 m2 na ultra-krátkou projekční vzdálenost. Díky tomuto vizuálnímu zpracování se specifickým zvukovým doprovodem má návštěvník možnost si nejen připomenout, ale i částečně prožít slavné i nešťastné momenty našich dějin.

 
Zobrazit více

Provozovatel

Muzejní komplex Národního muzea

Václavské náměstí 1700/68
110 00 Praha 1
Tel.:
+420 224 497 111
Email:
nm@nm.cz
WWW:
www.nm.cz
GPS:
50,079843 14,430417
 
Region:
Praha
Oblast:
Praha
Město:
Praha 1
 

Vstupné

Cena: 200 Kč

Snížená cena: 130 Kč

 

Časová náročnost

1,0 hodina