Úvod > Co chcete dělat? > Boutique hotel Jalta – výjimečný hotel s protiatomovým krytem
Boutique hotel Jalta – výjimečný hotel s protiatomovým krytem
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
Přidat foto
Ubytování

Boutique hotel Jalta – výjimečný hotel s protiatomovým krytem

Boutique hotel Jalta je výjimečný svou exkluzivní polohou přímo v historickém centru Prahy na Václavském náměstí, ale i svou 50letou historií a designem budovy. Kuriozitou hotelu Jalta je v minulosti utajovaný protiatomový kryt v druhém podzemním podlaží.
Boutique Hotel Jalta je národní kulturní památkou v chráněné oblasti světového dědictví UNESCO. Nachází se přímo v centru Prahy na Václavském náměstí.

Hotel byl postaven podle projektu významného českého architekta Antonína Tenzera v roce 1958 a díky modernímu pojetí patří k nejlépe architektonicky řešeným pražským hotelům. Jde o unikátní stavbu ve stylu sorelu (tzv. Stalinova baroka). Budova je poznamenána také funkcionalismem, a to zejména ve vzhledu vstupních dveří, ze sorely vybočuje také unikátní spirální schodiště v hale.

Hotel nabízí 94 nádherných klimatizovaných pokojů s designovým interiérem a výhledem přímo na Václavské náměstí, kongresové centrum s terasou a výhledem na Václavské náměstí, konferenční prostory s kapacitou do 250 osob, moderní restauraci Praha 1 COMO Restaurant & Café a hotelové kasino.

Hotel má svůj vlastní tajný protiatomový kryt v druhém podzemním podlaží, jehož masivní betonové zdi zabraňují případnému radioaktivnímu záření. V krytu je místo pro 150 pasivních osob. Kryt byl vyřazen ze sítě protiatomových krytů civilní ochrany v roce 1997.

Provozovatel

Hotel Jalta

Václavské náměstí 45
110 00 Praha 1
Tel.:
+420 222 822 111
Email:
booking@hoteljalt...
Email:
concierge@hotelja...
WWW:
www.hoteljalta.com
GPS:
50,081200 14,428557
 
Region:
Praha
Město:
Praha 1
 

Časová náročnost

12,0 hodin