Úvod > Aktuality > Historická budova Národního muzea se opět otevřela, kupole nabízí unikátní výhled
Kultura

Historická budova Národního muzea se opět otevřela, kupole nabízí unikátní výhled

  • Vydáno1. března 2019
Historická budova Národního muzea vítá od 1. března 2019 opět své návštěvníky a nabízí jim mimo jiné i pohled do nových prostor. Lidé se mohou nově podívat do zastřešené východní dvorany, kde vznikla odpočinková zóna a velkým zážitkem bude i výhled z kupole na Václavské náměstí a panorama města.
Národní muzeumHistorická budova Národního muzea se nyní v březnu opět otevírá, a to včetně bezbariérového přístupu. Navíc se návštěvníkům kromě části interiérů včetně výstav 2×100, Česko-slovenská / Slovensko-česká výstava a Pantheonu včetně ochozu naskýtá možnost nahlédnout i do nově zastřešených dvoran a rovněž je možné vystoupat do samotné kopule této jedinečné stavby, kam doposud přístup možný nebyl.
 
Během jara pak bude pro návštěvníky otevřena podzemní spojovací chodba mezi Historickou a Novou budovou a obě budovy se tak propojí do jednoho návštěvnického celku.
 

Novinky Národního muzea pro sezónu 2019

Národní muzeum kupoleV červnu 2019 se počet výstav v Historické budově rozšíří o výstavu o československých letcích ve Velké Británii s názvem Rytíři nebes. Na léto je pak připravována výstava Tutanchámon. Zároveň od jara začne instalace prvních celků stálých expozic v Historické i Nové budově Národního muzea.
 
V listopadu 2019 budou otevřeny veškeré přírodovědecké expozice s názvy Příroda a Zázraky evoluce, kde bude vystavena generacemi oblíbená kostra plejtváka myšoka. Dále pak se otevřou expozice Dějiny 20. století a pro nejmenší návštěvníky také Dětské muzeum.
Nová budova Národního muzea v Praze

Nová budova Národního muzea v Praze

Nová budova Národního muzea tvoří výrazný architektonický kontrast k Historické budově Národního muzea na Václavském náměstí, s níž byla trvale spojena podzemní chodbou do jednoho muzejního komplexu v listopadu 2019.

Národní muzeum – historická budova Národního muzea

Národní muzeum – historická budova Národního muzea

Jedna z nejvýznamnějších pražských budov byla prohlášená už v roce 1962 za národní kulturní památku. Čechy milovaná a cizinci obdivovaná, osudově spjatá s novodobými českými dějinami, časem neoddělitelně splynula s představou o Národním muzeu jako instituci.

Další aktuality

Festival Cirkopolis ukáže pestrost evropského cirkusu

Mezinárodní festival nového cirkusu Cirkopolis se uskuteční od 12. do 18. února 2023. Na již 10. ročník zavítají umělci převážně z jižní části Evropy a představí různé podoby současného cirkusu. Francouzská dvojice CollectifPetit Travers a jejich žonglérsko-bubenická show festival zahájí. Hranice vnímání bolesti vytyčí španělská performerka Elena Zanzu. Tělo na tělo prozkoumá francouzská dvojice párových akrobatů Un loup pour l'homme potenciál fyzické přitažlivosti. Festival poprvé přiváží představení vytvořené a určené zvědavému dětskému divákovi. Mezinárodní festival nového cirkusu Cirkopolis přivítá diváky v Paláci Akropolis, divadle Ponec, Kasárnách Karlín a nově i v Centru současného umění DOX.
Praha | Zážitky

Tipy na víkend v Praze a okolí

V Praze a okolí se pořád něco děje! Hledáte kulturní akce na víkend a zajímavé výlety a novinky? Máme pro vás spousty kulturních a volnočasových akcí v Praze a okolí. Stačí si vybrat a vyrazit na výlet za zábavou i poznáním.
Praha | Zážitky

Kam za vodou v Praze

Kromě několika krytých bazénů, letních koupališť, vodních nádrží a říčních lázní najdete v Praze i čtyři celoročně otevřené aquaparky. Vodní ráje si můžete užívat po celý rok. Zadovádějte si v bazénu, sjeďte divokou řeku, vyhřejte se se v sauně anebo si užijte pořádnou zábavu při jízdě na toboganu!
Praha | Lázně a wellness

50 tipů pro děti v Praze

Chcete s dětmi vyrazit v Praze někam, kde je to bude bavit? Pak se nechejte inspirovat našimi tipy, které zaručují dobrou zábavu dětem od nejmenších, až po ty vzrostlejší. A mnohdy se pobaví i dospělí. Zajdete do zoo, za filmovými triky nebo do světa mašinek či Lega?
Praha | Zážitky