Úvod > Kalendář akcí > Komentované prohlídky > Voroplavba Radka Šťovíčka na pražské Čertovce a veslice s Václavem Chalupou
VOROPLAVBA
Komentované prohlídky

Voroplavba Radka Šťovíčka na pražské Čertovce a veslice s Václavem Chalupou

Den Vltavy, se vrací po dlouhé covidové pauze. 19.3. na pražské náplavce Hergertova Cihelna bude Voroplavba Radka Šťovíčka prezentovat vory a veslice, které představí plavci a veslaři "Po stopách vltavských plavců". Z náplavky Hergertovy Cihelny budou vypravovány plavby na voru do pražské Čertovky.
Den Vltavy je zpět! Po třech letech bude sezóna na Vltavě opět zahájena plavbami ZDARMA. Členové Vševltavského spolku umožní v tento den všem Pražanům i přespolním zažít kouzlo a romantiku Vltavy téměř po celé délce toku řeky v samém srdci hlavního města. VOROPLAVBA Radka Šťovíčka z Českého Krumlova představí na Hergertově Cihelně svoji plavecko – veslařskou flotilu. Z náplavbky budou vypravovány pravidelné plavby na voru do pražské Čertovky. Na prostránství náplavky bude vystaven model vorové tabule "předák" a olympionik Václav Chalupa jedna z největších postav českého a světového veslování, držitel 14 medailí z významných veslařských regat (OH, MS, ME) osobně představí autentické veslice své veslařské kariery a současné veslice plavců veslařů "Po stopách vltavských plavců" – lodě Liteboat.

Nejslavnější vystavenou lodí je autentický skif Wolloner, na které Václav Chalupa získal stříbrnou medaili na OH 1992 v Barceloně. Nebude chybět veslice Liteboat z dálkové plavby České Budějovice – Hamburk.

Obrazy Davida Uličníka

Působivý a nepřekonatelný tenor Davida Uličníka zněl v mnoha muzikálech, v seskupení 4TET Jiřího Korna i sólových projektech. Nyní vám představuje další polohu svého talentu.
Praha 1, Praha

Koňský trh – Hra v ulicích Prahy

Prozkoumejte „tržiště“, poznávejte ostatní, a to s jediným cílem – získat volné místo pro svůj krámek! Uvidíte známá místa novým pohledem a zažijete dobrodružství na vlastní kůži! Hra, která vtáhne děti i dospělé.
Praha 1, Praha

Mysterium věže

Muzeum hlavního města Prahy otevře veřejnosti 2. dubna 2016 novou stálou expozici „Mysterium věže“ ve Staroměstské mostecké věži.
Praha 1, Praha

Tramvajová honička

Kam se schoval černý pasažér? Vydejte se s námi na velkou tramvajovou honičku a začněte sbírat indicie vedoucí k jeho odhalení. Podaří se vám to ve vymezeném časovém limitu? Uvidíte známá místa novým pohledem a zažijete dobrodružství na vlastní kůži.
Praha 1, Praha

Aktivity v okolí

Vyhlídkové jízdy Prahou v dobových vozech Ford T

Vyhlídkové jízdy v dobových vozech Ford T, nejlepší způsob jak nasát atmosféru Prahy a jejích starobylých uliček.
Praha, Praha

Sousoší čůrajících pánů Davida Černého u Hergetovy cihelny

Na Kampě, ve dvoře Hergertovy cihelny je od roku 2004 umístěno dílo nazývané Čůrající postavy. Dva bronzoví muži o výšce 210 cm jsou ovládány elektronickým zařízením, které umožňuje natáčet boky a zvedat penis tak, že proud vody na hladinu jezírka ve tvaru České republiky.
Praha 1, Praha

Muzeum šlapacích autíček – Pedal Planet Praha

Pedal Planet je jedna z největších sbírek šlapacích autíček na světě. Od června 2021 najdete v novém pražském Muzeu šlapacích autíček výběr více než stovky exkluzivních exponátů.
Praha 1, Praha

Franz Kafka Museum v Praze

Dlouhodobá expozice nabízí pohled do světa slavného pražského rodáka Franze Kafky (1883 – 1924), jedné z nejvýznamnějších postav světové literatury 20. století.
Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

První stylová Kolonáda Café & Shop v historickém centru Prahy

Až se vydáte za slunného počasí na příjemnou procházku Prahou, určitě se nezapomeňte zastavit v krásné designové kavárně Kolonáda Café & Shop s letní zahrádkou na Malé Straně.
Praha 1, Praha

Víkendový brunch v Brick´s

Vydejte se v sobotu, nebo v neděli do naší restaurace Brick´s, Hergetova Cihelna a zažijte kulinářský zážitek s krásným výhledem na Karlův most,
Praha 1, Praha

Restaurace Čertovka

Restaurační komplex Čertovka Praha má exkluzivní umístění s terasami nad řekou Vltavou s výhledem na Karlův most, dva restaurační sály s pivnicí, intimní salonek a pravidelné vystoupení v Music Live Clubu ve středu, pátek a v sobotu.
Praha, Praha

Malostranská pivnice – Švejk restaurant na Malé Straně v Praze

Švejk restaurant "Malostranská pivnice" se nachází v historickém centru Malé strany Na Kampě. Restaurace je proslulá nejen svou typickou českou atmosférou ve stylu staročeské pivnice, ale i svým "Plzeňským" pivem výtečné kvality tankového piva a tradiční českou i mezinárodní kuchyní.
Praha 1, Praha