Úvod > Kalendář akcí > Sportovní akce > Vor na Brněnské přehradě
Sportovní akce

Vor na Brněnské přehradě

Čeští voraři na Prýglu dokončili stavbu voru k výročí 550 let Lesů města Brna. Připomíná dávné plavení dřeva od Čertovy hráze poblíž rekreační osady Šárka do Brna.
Zhruba 70 metrů dlouhý vorový pramen postavili odborníci na Brněnské přehradě. Seznámit se s ním je možné do konce srpna, kotví na Rakovci v zátoce U Rybářské bašty.

Vorový pramen nechala postavit městská společnost Lesy města Brna u příležitosti 550. výročí od doby, kdy město koupilo svoje první lesní hospodářství. Od 9. června by měly probíhat i plavby pro veřejnost.

Vor není zcela autentický, například jednotlivé klády jsou k sobě přišroubovány na pevno. Původně byly kmeny vázány volně takzvanými houžvemi, což jsou zpracované kmeny mladých smrků. Ty ovšem není možné kvůli bezpečnosti cestujících na voru použít. Že jsou brněnské městské lesy se splavováním dřeva úzce spjaté je doloženo už z dob napoleonských válek, kdy se město dostalo do svízelné situace v zásobování palivovým dřevem. Všechna tažná zvířata byla tenkrát využita pro válečné účely, proto se dřevo dopravovalo po Svratce. Plavení dřeva včetně vybudované náplavky na dnešní ulici Cejl bylo zrušeno v polovině 19. století. 

Mikuláš, jarmark a rozsvícení vánočního stromu v Zoo Brno

První prosincovou sobotu se rozsvítí na tradičním místě u expozice Beringia vánoční strom.
Brno, Jihomoravský kraj

Štědrý den v Zoo Brno

Štědrodopolední komentovaná krmení a setkání v Zoo Brno.
Brno, Jihomoravský kraj

Slavnosti moravského uzeného na hradě Veveří 2023

Ti nejlepší a nejvyhlášenější uzenáři v celé Moravy se sjedou na hrad Veveří, aby tu během Slavností moravského uzeného mohli všem návštěvníkům připomenout, jak má správně chutnat tato moravská specialita.
Veverská Bítýška, Jihomoravský kraj

Výtvarně technická dílna – kurz výroby stromečku

Výtvarně technická dílna o druhém adventním víkendu.
Brno-Královo Pole, Jihomoravský kraj

Jachtařská škola Brno

Jachtařská škola na Brněnské přehradě nabízí kapitánské kurzy a zkoušky a výuku jachtingu pro začátečníky a pokročilé na otevřených ploutvových lodích Aquila a Monas.
Brno-Bystrc, Jihomoravský kraj

Relaxace v Hotelu Rakovec

Hotel Rakovec v Brně je určen nejen pro rodinné dovolené, ale i pro chvíle strávené v romantickém prostředí jihomoravské metropole. Venkovní bazén se slanou vodou je ideálním místem pro relaxaci. Zábavu zažijete při bowlingu nebo při oslavách.
Brno, Jihomoravský kraj

Bowling bar Brno

Přemýšlíte, jak aktivně strávit volný čas a zpříjemnit si chvíle s vašimi blízkými a přáteli? Zajeďte na bowling do Bowling baru v Hotelu Rakovec v Brně.
Brno, Jihomoravský kraj

Sirka na Brněnské přehradě

Brněnská sirka je socha v podobě velké dřevěné sirky na břehu Brněnské přehrady. V její blízkosti se nachází molo na koupání, dětské hřiště a veřejný gril, nedaleko je i hlavní přístaviště lodní dopravy.
Brno, Jihomoravský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Resort Santon Brno

OREA Resort Santon**** Brno je situován uprostřed zeleně na břehu Brněnské přehrady. Nový moderní design pokojů představuje spojení okolní přírody s relaxací. Kromě aktivního odpočinku se můžete uvolnit v hotelovém spa s bazénem a saunovým světem. Do centra Brna dojedete pohodlně tramvají.
Brno, Jihomoravský kraj

Veřejné grillpointy u Brněnské přehrady a v Brně

Na plážích Brněnské přehrady jsou k dispozici tři veřejná místa pro grilování – v Rokli, Pod Dymou a na Kozí horce. Můžete si zde rozdělat oheň, připravit si na grilu svou specialitu nebo opéct špekáčky. Cílem je zvýšit přitažlivost této vodní nádrže.
Brno, Jihomoravský kraj

Maximus Resort v Brně

Hotel Maximus Resort se nachází uprostřed krásné přírody Brněnské přehrady a zároveň jen 15 minut od centra Brna. Disponuje širokou nabídkou aktivit a služeb: ubytování, restaurace, kongresové centrum, tenis, bowling, fitness, wellness & spa. Vše na jednom místě.
Brno, Jihomoravský kraj

Chata Prýgl

Chata Prýgl na Brněnské Přehradě Vám nabízí jedinečné zázemí pro Vaši rodinnou rekreaci nebo večírek s přáteli.
Brno-Kníničky, Jihomoravský kraj