!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Co chcete dělat? > Sirka na Brněnské přehradě

Sirka na Brněnské přehradě

Památky
Brněnská sirka je socha v podobě velké dřevěné sirky na břehu Brněnské přehrady. V její blízkosti se nachází molo na koupání, dětské hřiště a veřejný gril, nedaleko je i hlavní přístaviště lodní dopravy.
Socha Sirky na Brněnské přehradě vznikla v rámci sochařského sympozia v roce 1983, jehož se účastnilo devět absolventů Akademie výtvarného umění a sedm neprofesionálních výtvarníků. Sochaři jich vytvořili celkem 19 a v listopadu stejného roku je umístili na břehu Prýglu.

Dřevo je však materiál poměrně křehký a neodolá povětrnostním vlivům ani nešetrným lidským zásahům a tak do dnešního dne stojí na přehradě pouze Sirka Miroslava Vochty, podle níž byla neoficiálně pojmenována i místní pláž.
Celý popis
Naposledy změněno: 27. 2. 2020

Ubytování a restaurace v okolí

Kavárna Budoucnosti

Kavárna Budoucnosti

Brno-Bystrc, Jižní Morava
Maximus Resort v Brně

Maximus Resort v Brně

Brno, Jižní Morava
Hotel Global v Brně

Hotel Global v Brně

Brno-Kohoutovice, Jižní Morava