!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Zahájení lodní dopravy a lodní sezóna 2020 na Brněnské přehradě
Zahájení lodní dopravy a lodní sezóna 2020 na Brněnské přehradě
"> ">
30.5.
25.10.
+ Přidat foto
Akce pro děti

Zahájení lodní dopravy a lodní sezóna 2020 na Brněnské přehradě

Kdy 30. květen 2020 – 25. říjen 2020
74. plavební sezóna na Brněnské přehradě potrvá do druhé poloviny října. Těšíme se na vás.
Pravidelná přeprava probíhá na trase Bystrc – Rokle – Hrad Veveří – Veverská Bítýška a zpět. Jízdenky je možné zakoupit v přístavišti Bystrc, případně na palubě lodi. K dispozici jsou i tzv. pojízdné vstupenky, které kombinují plavbu lodí a návštěvu např. hradu Veveří, Zoo Brno,zábavního parku BRUNO či vědeckého parku VIDA.

Mimo plavební řád je možné si některou z lodí pronajmout pro soukromé účely, např. pro pořádání oslavy či firemního večírku.

Charakteristickým znakem provozu lodí na Brněnské přehradě je elektrický pohon. Tato skutečnost má značný ekologický význam, neboť je účinným opatřením proti znečišťování vodárenské nádrže pro Brno ropnými produkty a přispívá k čistotě ovzduší a snižování hlučnosti v rekreační oblasti města Brna. Lodní park se skládá z jedné jednopalubové lodě a pěti dvoupalubových lodí.

V plavební sezoně, od dubna do října, funguje pravidelnou linkovou dopravu z Brna – Bystrce do Veverské Bítýšky. Celková plavební dráha je necelých 10 km dlouhá. Lodě ji ujedou za 70 minut. Během plavby uvidíte celé jezero, úzkou skalní soutěsku, hrad Veveří a v užší horní části nádrže spoustu vodního ptactva.

!!! Upozornění: telefonní číslo 546 210 045 platí POUZE v době plavební sezony.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 29. 7. 2020

Ubytování a restaurace v okolí

Orea Resort Santon Brno

Orea Resort Santon Brno

Brno, Jižní Morava
Maximus Resort v Brně

Maximus Resort v Brně

Brno, Jižní Morava
Kavárna Budoucnosti

Kavárna Budoucnosti

Brno-Bystrc, Jižní Morava