Úvod > Kalendář akcí > Lodní sezóna 2022 na Brněnské přehradě
Lodní sezóna 2022 na Brněnské přehradě
"> ">
9.4.
30.10.
Přidat foto
Akce pro děti

Lodní sezóna 2022 na Brněnské přehradě

76. plavební sezóna na Brněnské přehradě potrvá do konce října. Lodní doprava je provozována za každého počasí.
Pravidelná přeprava probíhá na trase Bystrc – Rokle – Hrad Veveří – Veverská Bítýška a zpět. Jízdenky je možné zakoupit v přístavišti Bystrc, případně na palubě lodi. K dispozici jsou i tzv. pojízdné vstupenky, které kombinují plavbu lodí a návštěvu např. hradu Veveří, Zoo Brno,zábavního parku BRUNO či vědeckého parku VIDA.

Na palubě je pro cestující k dispozici dezinfekce a je třeba mít respirátory.

Charakteristickým znakem provozu lodí na Brněnské přehradě je elektrický pohon. Tato skutečnost má značný ekologický význam, neboť je účinným opatřením proti znečišťování vodárenské nádrže pro Brno ropnými produkty a přispívá k čistotě ovzduší a snižování hlučnosti v rekreační oblasti města Brna. Lodní park se skládá z jedné jednopalubové lodě a pěti dvoupalubových lodí.

V plavební sezoně, od dubna do října, funguje pravidelnou linkovou dopravu z Brna – Bystrce do Veverské Bítýšky. Celková plavební dráha je necelých 10 km dlouhá. Lodě ji ujedou za 70 minut. Během plavby uvidíte celé jezero, úzkou skalní soutěsku, hrad Veveří a v užší horní části nádrže spoustu vodního ptactva.

Letos je to 76 let od zahájení plavební sezóny. Připraveny jsou okružní plavby, prohlídky zázemí areálu lodní dopravy či prezentace ekologických vozů. Hlavní část oslav se připravuje ve spolupráci s Teplárnami Brno – na program zařadí například zkušební jízdy elektromobilů. Termín se bude odvíjet od epidemické situace.
Zobrazit více

Provozovatel

Lodní doprava na brněnské přehradě

Přístavní 40
635 00 Brno-Bystrc
Tel.:
+420 546 210 045
Email:
lode@dpmb.cz
WWW:
www.dpmb.cz
WWW:
https://www.brnen...
GPS:
49,230072 16,516451
 
 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí