Úvod > Kalendář akcí > Zahájení lodní dopravy a lodní sezóna 2021 na Brněnské přehradě
Zahájení lodní dopravy a lodní sezóna 2021 na Brněnské přehradě
"> ">
2.4.
31.10.
+ Přidat foto
Akce pro děti

Zahájení lodní dopravy a lodní sezóna 2021 na Brněnské přehradě

Kdy 2. duben 2021 – 31. říjen 2021
75. plavební sezóna na Brněnské přehradě potrvá do konce října. Těšíme se na vás.
Pravidelná přeprava probíhá na trase Bystrc – Rokle – Hrad Veveří – Veverská Bítýška a zpět. Jízdenky je možné zakoupit v přístavišti Bystrc, případně na palubě lodi. K dispozici jsou i tzv. pojízdné vstupenky, které kombinují plavbu lodí a návštěvu např. hradu Veveří, Zoo Brno,zábavního parku BRUNO či vědeckého parku VIDA.

Na palubě je pro cestující k dispozici dezinfekce a je třeba mít respirátory.

Charakteristickým znakem provozu lodí na Brněnské přehradě je elektrický pohon. Tato skutečnost má značný ekologický význam, neboť je účinným opatřením proti znečišťování vodárenské nádrže pro Brno ropnými produkty a přispívá k čistotě ovzduší a snižování hlučnosti v rekreační oblasti města Brna. Lodní park se skládá z jedné jednopalubové lodě a pěti dvoupalubových lodí.

V plavební sezoně, od dubna do října, funguje pravidelnou linkovou dopravu z Brna – Bystrce do Veverské Bítýšky. Celková plavební dráha je necelých 10 km dlouhá. Lodě ji ujedou za 70 minut. Během plavby uvidíte celé jezero, úzkou skalní soutěsku, hrad Veveří a v užší horní části nádrže spoustu vodního ptactva.

Letos je to 75 let od zahájení plavební sezóny. Připraveny jsou okružní plavby, prohlídky zázemí areálu lodní dopravy či prezentace ekologických vozů. Hlavní část oslav se připravuje ve spolupráci s Teplárnami Brno – na program zařadí například zkušební jízdy elektromobilů. Termín se bude odvíjet od epidemické situace.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 15. 7. 2021