Úvod > Kalendář akcí > Zahájení lodní dopravy a lodní sezóna 2019 na Brněnské přehradě

Zahájení lodní dopravy a lodní sezóna 2019 na Brněnské přehradě

Kdy 13. duben 2019 - 13. říjen 2019 Akce pro děti
Zveme všechny příznivce lodní dopravy na slavnostní zahájení 73. plavební sezóny, která opět potrvá do poloviny října.

Součástí je i Den otevřených dveří v areálu Lodní dopravy. Jedná se první letošní akci, kterou jsme pro vás připravili v rámci oslav výročí 150 let městské hromadné dopravy v Brně. Začínáme v 10 hodin 13. 4. 2019 v přístavišti Bystrc.

  • 10:00   Slavnostní nástup kapitánů
  • 10:30   Spouštění lodě na hladinu
  • 10:45   Odjez lodí na krátkou vyhlídkovou plavbu
  • 11:30   První odjez lodě podle jízdního řádu
  • 11:00 – 17:00   Den otevřených dveří v areálu Lodní dopravy


Pravidelná přeprava probíhá na trase Bystrc – Rokle – Hrad Veveří – Veverská Bítýška a zpět. Jízdenky je možné zakoupit v přístavišti Bystrc, případně na palubě lodi. K dispozici jsou i tzv. pojízdné vstupenky, které kombinují plavbu lodí a návštěvu např. hradu Veveří, Zoo Brno, hradu Špilberku, zábavního parku Permonium či vědeckého parku VIDA. A dokonce není nutné absolvovat oboje v jeden den, jízdenka platí po celou plavební sezónu.

Mimo plavební řád je možné si některou z lodí pronajmout pro soukromé účely, např. pro pořádání oslavy či firemního večírku.

Charakteristickým znakem provozu lodí na Brněnské přehradě je elektrický pohon. Tato skutečnost má značný ekologický význam, neboť je účinným opatřením proti znečišťování vodárenské nádrže pro Brno ropnými produkty a přispívá k čistotě ovzduší a snižování hlučnosti v rekreační oblasti města Brna. Lodní park se skládá z jedné jednopalubové lodě a pěti dvoupalubových lodí.

V plavební sezoně, od dubna do října, funguje pravidelnou linkovou dopravu z Brna – Bystrce do Veverské Bítýšky. Celková plavební dráha je necelých 10 km dlouhá. Lodě ji ujedou za 70 minut. Během plavby uvidíte celé jezero, úzkou skalní soutěsku, hrad Veveří a v užší horní části nádrže spoustu vodního ptactva.
Celý popis
Naposledy změněno: 28. 3. 2019

Ubytování a restaurace v okolí

Maximus Resort v Brně

Maximus Resort v Brně

Brno, Jižní Morava
Kavárna Budoucnosti

Kavárna Budoucnosti

Brno-Bystrc, Jižní Morava
Hotel Global v Brně

Hotel Global v Brně

Brno-Kohoutovice, Jižní Morava