Úvod > Kalendář akcí > Virtual Ritual na Plechárně - zrušeno

Virtual Ritual na Plechárně - zrušeno

Kdy 26. březen 2020 20:00 - 22:00 Hudební a divadelní akce
Možná vaše děti hrají počítačové hry a vy jim nerozumíte. Možná je to naopak. Přijďte všichni a poznejte s námi oblíbená místa Čerňáku úplně jinak.
Divadelní představení vás vezme do světa online videoher a představí Černý Most z nové perspektivy. 

Virtual Ritual je gamingová performance, která diváky přivádí do paralelního světa online videoher. Je průzkumem digitální společnosti, jíž vytvářejí miliony lidí, kteří se každý den po celém světě logují do rozsáhlých herních světů, v nichž je možné téměř cokoliv. Každá hra má ale svoje pravidla.

Urbanista Osamu Okamura, YouTuber Atlet, fotografka a gamerka Adéla Vosičková a virtuální Avatar – čtyři performeři vytvoří expertní gamingový panel, aby odhalili virtuální i reálné rituály, které formují zdánlivě beztížný svět videoher. Co všechno může být předmětem hry? Jaké normy, pravidla chování je možné překročit ve virtuálním prostoru? A v realitě? Jakou roli hrají herní principy v naší společnosti? Za pomoci originálního použití live videa, 3D animací a YouTube formátů, poukazuje performance Virtual Ritual na skryté souvislosti mezi realitou a virtuálním prostorem, které na pozadí rychle rostoucího herního průmyslu nabývají na důležitosti.

Termíny představení:
26.3.2020 od 20 hod
27.3.2020 od 20 hod
 
Celý popis
Naposledy změněno: 12. 3. 2020