Úvod > Kalendář akcí > Venkovní expozice ve Vida! v Brně
Venkovní expozice ve Vida! v Brně
"> "> "> "> "> ">
1.6.
30.9.
+ Přidat foto

Venkovní expozice ve Vida! v Brně

Kdy 1. červen 2019 - 30. září 2019 Akce pro děti
Park VIDA! připravil na léto prázdniny další jedinečný zážitek.

Do venkovní expozice, kterou navrhli architekti z brněnského ateliéru VIZAGE, se návštěvníci dostanou skrze současnou expozici vnitřní. Čekají je tu exponáty na třech tematických ostrůvcích zaměřených na vodu, pohyb a zvuk. Mohou se těšit na místo se zelení i vodními prvky, které bude příjemným protipólem k rušnému prostoru uvnitř science centra, příjemným bonusem pak bude výhled na funkcionalistický pavilon A brněnského výstaviště.

Až do září budou součástí venkovní expozice také dočasné exponáty Obří bublifuk a Živý Obraz od Viléma Friče ze společnosti Artforest. Zajímavostí je, že bublinový stroj využívá ekologicky nezávadnou kapalinu od známého profesionálního bublináře Matěje Kodeše. K vidění a především vyzkoušení bude také H2Orchestra německého hudebníka a umělce Michaela Bradkeho, mimo jiné autora výstavy Zvukohraní, která byla ve VIDA! k vidění před třemi lety. Ve „vodním orchestru“ si může zahrát až padesát zájemců současně a to díky jedinečným mechanickým objektům, které vyluzují zvuky vody nebo vodu potřebují k tomu, aby hrály. 

Součástí slavnostního programu bude i bublinové stanoviště a science show Aqua et Ignis (v 11:00, 13:00, 15:00 a v 16:30). V Divadle vědy, které se nachází uvnitř science centra, budeme promítat 3D filmy, které budou mimořádně zdarma v ceně vstupenky. Zájemci o promítání si musí na pokladně vyzvednout speciální vstupenku pro zhlédnutí 3D filmu.

Venkovní expozice bude pro veřejnost otevřená od 1. června a její uzavření se plánuje na konec září. Vstupné je součástí vstupenky do celého science centra.

Dočasně, do konce září, bude součástí venkovní expozice hravá výstava H2Orchestra a dva exponáty výtvarníka a sochaře Viléma Friče ze společnosti Artforest – Bublifuk a Živý obraz. Ve „vodním orchestru“ si může zahrát až padesát zájemců současně a to díky speciálním mechanickým objektům, které vyluzují zvuky vody nebo vodu potřebují, aby hrály. Autorem výstavy je německý hudebník a umělec Michael Bradke z MobilesMusikMusea. . Co se týče dočasných exponátů od Viléma Friče, jedná se především o obří bublifuk poháněný sluneční energií. Mýdlové bubliny vyrobené touto pohyblivou sochou z nerezavějící oceli se budou vznášet nad expozicí. Druhý z Fričových objektů nese název Živý obraz a jeho části se otáčejí a mění podle síly a směru větru.

Uzavření venkovní expozice se plánuje nejdříve na konec září. Vstupné bude součástí vstupenky do celého science centra.

Změna programu z důvodu špatného počasí vyhrazena.

Celý popis
Naposledy změněno: 8. 7. 2019