Úvod > Kalendář akcí > Noc vědců ve Vida
Akce pro děti

Noc vědců ve Vida

Zábavní vědecký park VIDA! se už posedmé přidává k celorepublikové Noci vědců, která má letos téma Čas. V pátek 30. září tu na vás od 18.00 do 23.00 čekají nejrůznější zajímavé aktivity a stanoviště s pokusy.
Nejdřív rozpoutat tornádo a ustát zemětřesení, pak se projet na kole po laně několik metrů nad zemí, zahalit město do husté mlhy, vstoupit do obřího srdce, vyzkoušet si moderování počasí nebo trénink pilota stíhačky, postavit magnetickou sochu a nakonec zmrazit vlastní stín. Neuvěřitelné? Ne, to všechno můžete během jedné noci zažít v brněnském science centru VIDA!

Přijďte si užít poslední den, kdy otevřeme naši venkovní expozici. Vodní pumpy, bosonohý chodník, umělé vlny, vodotrysky a spousta nově zasazené zeleně – to jsou novinky, které na vás čekají ve venkovních prostorách VIDA! Na čerstvém vzduchu si vyzkoušíte i další exponáty jako například obří uši, Pascalovu fontánu, hučící kámen nebo Archimédův zákon.

Science show Mr. Ucho
Jak vypadá zvuk? Lze ho cítit? Dokáže roztančit plameny? Mr. Ucho vás provede na cestě od vzniku zvuku až k našemu sluchovému nervu. Zjistíte, co slyší jenom děti, jak se dá zvuk zobrazit laserovým paprskem a jak zní zvuky pod hladinou. Uslyšíte, co jste dřív jen viděli, a uvidíte, co jste jen slyšeli. Proběhne od 18:30 do 19:00.

Pitva oka
Až 80 % smyslových vjemů, jimiž lidé vnímají svět kolem sebe, zprostředkuje právě zrak. To z oka dělá důležitý smyslový orgán. Jak ale ve skutečnosti vypadá duhovka, rohovka nebo sítnice? Kde máme slepou skvrnu a proč v oku vůbec je? A jak v porovnání s lidmi vidí zvířata? Přijďte se podívat na pitvu oka, kde se dozvíte odpovědi nejen na tyto otázky! Proběhne od 19:30 do 20:00.

Sáhni na zvuk
Co je to zvuk? Jak vzniká? Přistoupí na naši hru? Hudební nástroje lze vyrobit z ledasčeho. Třeba i z roury, plastového pytle nebo izolepy. Než se do výroby pustíme, zvuk vám ukážeme díky Chladniho obrazcům. Vlastní hudební nástroje si vyrobíme z toho, co budeme mít zrovna po ruce. Program hravou formou přiblíží podstatu vzniku zvuku. Proběhne od18:00 do 20:00.

Provozovatel

VIDA! science centrum

Křížkovského 554/12
603 00 Brno
Tel.:
+420 515 201 000
Email:
info@vida.cz
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
https://vida.cz/d...
WWW:
www.youtube.com/v...
GPS:
49,186402 16,584088
 
Region:
Jihomoravský kraj
Oblast:
Brno a okolí
Město:
Brno
 

Vstupné

Cena: zdarma

Poznámka:Na základě předchozí registrace

 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Congress Hotel Brno

Congress Hotel Brno

Brno, Jihomoravský kraj
Hotel Voro Brno

Hotel Voro Brno

Brno, Jihomoravský kraj