Úvod > Kalendář akcí > After Dark: Water ve Vida - zábavní park pro dospělé po setmění

After Dark: Water ve Vida - zábavní park pro dospělé po setmění

Kdy 27. únor 2020 19:00 - 23:00 Společenské akce
Myslíte si, že je Vida! science centrum jenom pro děti? Přijďte se přesvědčit o opaku! A to nejlépe po setmění, kdy Vida! ožívá hudbou, barem a speciálním programem.
Že vodu potřebujeme k životu, všichni víme. Přijďte po setmění do Vida! zjistit, že voda není pouze nutností k přežití. Otestujte například vaše chuťové buňky a vyzkoušejte si degustaci pitné vody. Poznáte rozdíl mezi vodou kohoutkovou a balenou, nebo vodou z Králova Pole či Bohunic? Rozeznáte pitnou vodu podle toho, z jaké části Česka pochází?

Nenechte si ujít jedno z posledních promítání 3D filmu Oceány: Naše modrá planeta a odhalte tajemství, které skrývá nejméně probádaná část naší planety. Promítání filmu je zdarma v rámci večerního programu. Navštivte také science show plnou pokusů o věčném souboji ohně a vody. 

Naučíme vás také, jak ze znečištěné vody udělat nezávadnou. A rovněž zjistíte, na co vodu v lidském těle potřebujeme, kolik jí vyprodukujeme, nebo jak dlouho člověk bez přísunu tekutin vydrží.

Uprostřed expozice zhlédnete projekce z vodního světa a těšit se můžete také na zábavné pokusy s vodou. Vytvoříte si například bublinu v lidské velikosti nebo z kapaliny uděláte kuličku. Těšte se také na pokusy s vodou a ledem.
Celý popis
Naposledy změněno: 25. 2. 2020