Úvod > Kalendář akcí > Týden vědy a techniky AV ČR
Týden vědy a techniky AV ČR
">
11.11.
17.11.
+ Přidat foto

Týden vědy a techniky AV ČR

Kdy 11. listopad 2019 - 17. listopad 2019 Festivaly
Největší vědecký festival v České republice je za dveřmi. V pořadí již 19. ročník největšího vědeckého festivalu, který pořádá Akademie věd České republiky, se po celé České republice uskuteční od 11 do 17. listopadu. Na všechny festivalové akce je vstup zdarma.

Festival zahrnuje přednášky, výstavy, akce na pracovištích, dokumentární filmy, workshopy, vědecké kavárny a mnohé další aktivity napříč celou republikou i všemi vědeckými obory. Hlavním tématem všedních dnů budou globální hrozby jako jsou klimatické změny, přírodní katastrofy a další.

O víkendu program doplní téma 30. výročí sametové revoluce – Panelová diskuse „Listopad 1989 ve vzpomínkách zahraničních bohemistů a historiků“ proběhne 17. listopadu. Diskuse nad tématem událostí listopadu 1989 z historické a pamětnické perspektivy s předními zahraničními bohemisty a historiky z Dánska, USA, Španělska a Německa.

Festival je určen jak studentům středních škol, pro které připravujeme především přednášky a exkurze v dopoledních hodinách, tak široké veřejnosti, na kterou cílí program v odpoledních a večerních časech.
Celý popis
Naposledy změněno: 9. 10. 2019