!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Týden vědy a techniky AV ČR - online
Týden vědy a techniky AV ČR - online
">
2.11.
8.11.
+ Přidat foto
Festivaly

Týden vědy a techniky AV ČR - online

Kdy 2. listopad 2020 – 8. listopad 2020
Největší vědecký festival v České republice oslaví v roce 2020 20. ročník. Letos je prezenční forma festivalu v budově Akademie věd ČR na Národní třídě je zrušena.

V prvním listopadovém týdnu se Vám z Národní vůbec poprvé přihlásí prostřednictvím programu TVT.

Festival zahrnuje přednášky, výstavy, akce na pracovištích, dokumentární filmy, workshopy, vědecké kavárny a mnohé další aktivity napříč celou republikou i všemi vědeckými obory. Hlavním tématem všedních dnů budou globální hrozby jako jsou klimatické změny, přírodní katastrofy a další.

O víkendu program doplní téma 30. výročí sametové revoluce – Panelová diskuse „Listopad 1989 ve vzpomínkách zahraničních bohemistů a historiků“ proběhne 17. listopadu. Diskuse nad tématem událostí listopadu 1989 z historické a pamětnické perspektivy s předními zahraničními bohemisty a historiky z Dánska, USA, Španělska a Německa.

Festival je určen jak studentům středních škol, pro které připravujeme především přednášky a exkurze v dopoledních hodinách, tak široké veřejnosti, na kterou cílí program v odpoledních a večerních časech.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 21. 10. 2020