Úvod > Kalendář akcí > Svatováclavské vinobraní na Pražském hradě

Svatováclavské vinobraní na Pražském hradě

Kdy 28. září 2020 11:00 - 18:00 Gastronomické akce
Areál Svatováclavské vinice a Villa Richter bude letos 28. září hostit už 13. ročník tradičního Svatováclavského vinobraní. K ochutnání budou vzorky významných českých a moravských vinařství a nebude chybět ani burčák, hudba a spousta jídla.
Přímo na Pražském hradě se nachází jeden z nejkrásnějších a nejstarších vinohradů v Čechách, jehož počátky sahají až do 10. století, a který nese jméno svého zakladatele Svatého Václava. Na svátek svatého Václava budou mít návštěvníci možnost seznámit se s víny našich významných vinařství a vychutnat si při sklence vína jedinečný a neopakovatelný výhled na historické jádro města.

Prožijte den plný veselí, pohody a vína v areálu Pražského hradu.

Návštěvníci akce budou mít možnost se sklenkou v ruce a s úžasným výhledem na historické jádro města ochutnat vína významných moravských a českých vinařství včetně jejich burčáku. Na místě bude také k vidění práce vinohradníka, autentický ruční lis na lisování hroznů a další historické i soudobé artefakty spojené s pěstováním révy a výrobou vína. V celém areálu budou podávána masa na rožni a grilu, sýry, klobásy a další ostatní pochutiny hodící se k vínu.
Celý popis
Naposledy změněno: 27. 7. 2020