Úvod > Kalendář akcí > Mistrovství světa na ploché dráze - Speedway Grand Prix 2019

Mistrovství světa na ploché dráze - Speedway Grand Prix 2019

Kdy 15. červen 2019 Sportovní akce
Pražský plochodrážní stadion Markéta bude hostit elitu světového plochodrážního sportu. V seriálu mistrovství světa má Praha nejdelší tradici – závod se zde pořádá již od roku 1997. Závod odstartuje v sobotu 15.6.2019.
V roce 2019 se na stadionu Markéta uskuteční již 23.ročník Velké ceny České republiky - mistrovství světa na ploché dráze seriálu Speedway Grand Prix. Od jeho premiéry v Praze v roce 1997 je označován za jeden z nejlépe organizačně zajištěných. Ve světě je pražský závod velice populární, každoročně přiláká do ČR tisíce zahraničních fanoušků a shlédnou ho miliony televizních diváků na celém světě. Jde o významnou prezentaci nejen Prahy, ale hlavně ČR v oblasti sportu a podpory turistického ruchu.

Pražský závod se uskuteční jako třetí kolo seriálu Speedway Grand Prix, po Varšavě a slovenském Kršku. V sobotu 15. června by tak na pražském stadionu Markéta neměl chybět žádný český plochodrážní fanoušek.

Na stadionu Markéta se objeví nejen ostřílená světová plochodrážní esa, ale i vycházející hvězdy tohoto sportu.
 
Grand Prix České republiky na ploché dráze má ve světě velmi dobré renomé, které je založeno na tradičně vysoké úrovni pořadatelského sboru, přátelské atmosféře a příjemném prostředí v pražské Markéty. Stadion sice nemůže konkurovat gigantům, jakým je bezesporu Millenium Arena v Cardiffu, ale každým rokem něčím novým příjemně překvapí. Závod FIM Speedway Grand Prix každoročně přiláká mnoho diváků, kteří sledují největší souboje mezi plochodrážní špičkou. Mistrovství světa na ploché dráze je nejsledovanějším seriálem tohoto dramatického motosportu.

V rámci Příběhu českých značek a průmyslu bude nabídnuta exkurze do závodu v Divišově, kde se obnovila výroba plochodrážních motocyklů mimořádné úspěšné značky Jawa. Nebude opomenuta již tradiční návštěva nedaleko stojícího Benediktinského arcibiskupství sv. Vojtěcha a sv. Markéty.
Celý popis
Naposledy změněno: 22. 1. 2019