Úvod > Kalendář akcí > Mistrovství světa na ploché dráze - Speedway Grand Prix 2020
Mistrovství světa na ploché dráze - Speedway Grand Prix 2020
"> "> "> "> ">
19.10.
+ Přidat foto

Mistrovství světa na ploché dráze - Speedway Grand Prix 2020

Kdy 19. říjen 2020 Sportovní akce
Pražský plochodrážní stadion Markéta bude hostit elitu světového plochodrážního sportu. V seriálu mistrovství světa má Praha nejdelší tradici – závod se zde pořádá již od roku 1997. Závod odstartuje v sobotu 19. října. Již zakoupené vstupenky na původní termín budou v platnosti na náhradní termín.
V roce 2020 se na stadionu Markéta uskuteční již 24.ročník Velké ceny České republiky - mistrovství světa na ploché dráze seriálu Speedway Grand Prix. Od jeho premiéry v Praze v roce 1997 je označován za jeden z nejlépe organizačně zajištěných. Ve světě je pražský závod velice populární, každoročně přiláká do ČR tisíce zahraničních fanoušků a shlédnou ho miliony televizních diváků na celém světě. Jde o významnou prezentaci nejen Prahy, ale hlavně ČR v oblasti sportu a podpory turistického ruchu.

Na stadionu Markéta se objeví nejen ostřílená světová plochodrážní esa, ale i vycházející hvězdy tohoto sportu.
 
Grand Prix České republiky na ploché dráze má ve světě velmi dobré renomé, které je založeno na tradičně vysoké úrovni pořadatelského sboru, přátelské atmosféře a příjemném prostředí v pražské Markéty. Stadion sice nemůže konkurovat gigantům, jakým je bezesporu Millenium Arena v Cardiffu, ale každým rokem něčím novým příjemně překvapí. Závod FIM Speedway Grand Prix každoročně přiláká mnoho diváků, kteří sledují největší souboje mezi plochodrážní špičkou. Mistrovství světa na ploché dráze je nejsledovanějším seriálem tohoto dramatického motosportu.

 
Celý popis
Naposledy změněno: 22. 7. 2020