!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Slavnosti pětilisté růže 2021 - zrušeno
Slavnosti pětilisté růže 2021 - zrušeno
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
18.6.
20.6.
+ Přidat foto
Společenské akce

Slavnosti pětilisté růže 2021 - zrušeno

Kdy 18. červen 2021 – 20. červen 2021
Víkend 18. – 20. června 2021 patří v Českém Krumlově tradičním Slavnostem pětilisté růže.
Pro návštěvníky je připraveno dvě stě programů na deseti scénách po celém městě, které nabídnou to nejlepší z historické hudby, divadla, šermu a tance nejenom z období gotiky a renesance. Součástí programu budou také kejklířská a ohňová vystoupení, dobové hry pro malé i velké návštěvníky, dobové trhy na zámku a ve městě a samozřejmě i nabídka historických pokrmů. V Pivovarských zahradách se bude péct sele, krocan a další dobroty pro mlsné jazýčky. Historické trhy se budou konat na náměstí Svornosti, I. zámeckém nádvoří, v Široké ulici a v Klášterním dvoře.

V programu nemohou chybět komponované historické programy, alegorické vory na řece Vltavě nebo slavnostní ohňostroj nad zámkem. Do programu se zapojují místní umělci a spolky, ze stovky účinkujících souborů je čtvrtina z Krumlova. Vystoupí zde také zahraniční hosté z Německa, Itálie a USA.

Návštěvníci nemusí jen pasivně sledovat program, ale mohou se zapojit, například v Městském parku bude připraveno dobové vojenské ležení, které dovolí nahlédnout do historie a také se zúčastnit nejrůznějších aktivit.

Vstupné organizátoři zachovávají stejné jako loni, vstupenka pro dospělého vyjde na 300 korun, zvýhodněné vstupné pro krumlovské občany zůstává na stokoruně.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 28. 4. 2021

Ubytování a restaurace v okolí