Úvod > Co chcete dělat? > Procházky a vycházkové okruhy v Českém Krumlově
Zážitky

Procházky a vycházkové okruhy v Českém Krumlově

Procházejte se Krumlovem s mapou i bez a poznávejte jeho zákoutí a architekturu. Děti vezměte s sebou, mezi našimi tipy se najde i něco pro ně.
Skryté příběhy: Josef Seidel, Petr Vok a Egon Schiele
Mobilní aplikace Skryté příběhy a jejích bezmála 200 vycházkových tras po celé České republice zpestří vaše rodinné výlety. Cestujte v čase a poznejte zajímavé historické osobnosti. Hra je určena především dětem od 6 do 13 let. První krok, který musíte udělat, je zaregistrovat se do hry, čímž si vytvoříte účet pro svůj tým (rodinu, partu), a stáhnout si aplikaci (zdarma) z Google Play nebo iTunes. Trasy jsou v aplikaci seřazeny tak, abyste na prvních místech viděli vždy ty vám nejbližší. Kompletní herní instrukce i s mapou dané trasy si můžete stáhnout doma na wifi do mobilu a tak následně už nepotřebujete datové připojení.

Krumlovem s Karlem Čapkem
Připravili jsme pro vás procházku inspirovanou textem Karla Čapka ze souboru Obrázky z domova. V kapitole Podle Vltavy Čapek živě a barvitě líčí Český Krumlov a je s podivem, jak moc se město Čapkovu popisu stále podobá. Pojďte se s námi na Krumlov podívat jeho očima.

Za Krumlovskými baráky s mapou i bez
Krumlovskou architekturu trochu jinak můžete zažít díky projektu Krumlovský baráky, který mapuje a popisuje jednotlivé stavby v Českém Krumlově a zajímavosti s nimi spojené. Stojí za ní architekt a studentka dějin umění – architekturu svého rodného města chtějí zprostředkovat místním i turistům.

Krumlov není jen architektura. Objevte jeho zahrady a parky
Do Českého Krumlova se jezdí za historickými památkami a kulturou. Málokdo si uvědomí, že město má úžasně bohaté přírodní okolí a že s přírodou a zelení se můžete setkat dokonce i uvnitř měst.

Zámecká zahrada
Barokní zahrada založená v 17. století je nejrozsáhlejší částí zámeckého areálu. Leží na návrší nad zámkem, její celková plocha činí 10,875 hektaru. Zahrada je zpřístupněna od dubna do října.

Starým městem a Latránem po stopách renesance
S brožurkou Renesance v Krumlově, aneb Spěchej pomalu za trubačem a medvědem (k dispozici zdarma v infocentru) můžete s dětmi poznávat zábavnou formou příběhy a architekturu renesančního Krumlova.

Procházka zámeckými nádvořími
Projít se nádvořími druhého největšího hradního areálu v České republice je vždy zážitek a zároveň i malý sportovní výkon, pár kilometrů ujdete a nebude to vždy jen po rovince.

Vycházkový okruh Křížová Hora – Horní Brána
Procházka vás dovede k baroknímu poutnímu areálu na Křížové hoře (619m n.m.) nad Českým Krumlovem, který je památným duchovním místem se silnou energií a romantickým okolím. Osmiboká kaple na Křížové hoře se před nedávnem otevřela veřejnosti a proměnila se v živé kulturní a poutní místo. Areál je vzdálený necelé 2 kilometry od náměstí Svornosti, cestou můžete navštívit některou z památek v prostoru Jižního meandru Vltavy či se zastavit při některé z restaurovaných kapliček křížové cesty. Počítejte však s výstupem do prudšího kopce. Odměnou vám bude nádherný pohled na Český Krumlov a blízkou Kleť.

Vycházkový okruh Ptačí hrádek – Dubík
Naučná stezka v lese Dubík se od zahrady nachází opačným směrem a užijí si ji především děti, které baví poznávat okolní svět smysly a zdolávat výzvy. Nová stezka měří dva kilometry, nabízí návštěvníkům celkem pětatřicet hravých interaktivních prvků, které se věnují fungování přírody, fauně i flóře a také pohybovým aktivitám. První část s 15 zastaveními seznamuje návštěvníky s koloběhem vody v přírodě, s rozkladem odpadků nebo je provádí potravním labyrintem. Dva další okruhy jsou věnované ptactvu, každý po deseti zastaveních.

Naučná stezka Vyšenské kopce
Na příjemnou procházku, která vás zavede na naučnou stezku do přírodní rezervace Vyšenské kopce, můžete vyrazit přímo z centra Českého Krumlova. 2147 metrů dlouhá naučná stezka je určená pro pěší, začíná před budovou Správy CHKO Blanský les ve Vyšném a končí na severozápadním okraji Českého Krumlova, nedaleko krumlovského vlakové nádraží.

Provozovatel

Infocentrum Český Krumlov

náměstí Svornosti 2
381 01 Český Krumlov
Tel.:
+420 380 704 622
Email:
info@ckrumlov.info
WWW:
https://www.ckrum...
GPS:
48,810796 14,315361
 
 

Časová náročnost

2,5 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Peregrin Český Krumlov

Hotel Peregrin Český Krumlov

Český Krumlov, Jihočeský kraj
Masná 130

Masná 130

Český Krumlov, Jihočeský kraj
Hotel Oldinn

Hotel Oldinn

Český Krumlov, Jihočeský kraj