Úvod > Co chcete dělat? > Zážitky > Procházky a vycházkové okruhy v Českém Krumlově
Zážitky

Procházky a vycházkové okruhy v Českém Krumlově

Procházejte se Krumlovem s mapou i bez a poznávejte jeho zákoutí a architekturu. Děti vezměte s sebou, mezi našimi tipy se najde i něco pro ně.
Skryté příběhy: Josef Seidel, Petr Vok a Egon Schiele
Mobilní aplikace Skryté příběhy a jejích bezmála 200 vycházkových tras po celé České republice zpestří vaše rodinné výlety. Cestujte v čase a poznejte zajímavé historické osobnosti. Hra je určena především dětem od 6 do 13 let. První krok, který musíte udělat, je zaregistrovat se do hry, čímž si vytvoříte účet pro svůj tým (rodinu, partu), a stáhnout si aplikaci (zdarma) z Google Play nebo iTunes. Trasy jsou v aplikaci seřazeny tak, abyste na prvních místech viděli vždy ty vám nejbližší. Kompletní herní instrukce i s mapou dané trasy si můžete stáhnout doma na wifi do mobilu a tak následně už nepotřebujete datové připojení.

Krumlovem s Karlem Čapkem
Připravili jsme pro vás procházku inspirovanou textem Karla Čapka ze souboru Obrázky z domova. V kapitole Podle Vltavy Čapek živě a barvitě líčí Český Krumlov a je s podivem, jak moc se město Čapkovu popisu stále podobá. Pojďte se s námi na Krumlov podívat jeho očima.

Za Krumlovskými baráky s mapou i bez
Krumlovskou architekturu trochu jinak můžete zažít díky projektu Krumlovský baráky, který mapuje a popisuje jednotlivé stavby v Českém Krumlově a zajímavosti s nimi spojené. Stojí za ní architekt a studentka dějin umění – architekturu svého rodného města chtějí zprostředkovat místním i turistům.

Krumlov není jen architektura. Objevte jeho zahrady a parky
Do Českého Krumlova se jezdí za historickými památkami a kulturou. Málokdo si uvědomí, že město má úžasně bohaté přírodní okolí a že s přírodou a zelení se můžete setkat dokonce i uvnitř měst.

Zámecká zahrada
Barokní zahrada založená v 17. století je nejrozsáhlejší částí zámeckého areálu. Leží na návrší nad zámkem, její celková plocha činí 10,875 hektaru. Zahrada je zpřístupněna od dubna do října.

Starým městem a Latránem po stopách renesance
S brožurkou Renesance v Krumlově, aneb Spěchej pomalu za trubačem a medvědem (k dispozici zdarma v infocentru) můžete s dětmi poznávat zábavnou formou příběhy a architekturu renesančního Krumlova.

Procházka zámeckými nádvořími
Projít se nádvořími druhého největšího hradního areálu v České republice je vždy zážitek a zároveň i malý sportovní výkon, pár kilometrů ujdete a nebude to vždy jen po rovince.

Vycházkový okruh Křížová Hora – Horní Brána
Procházka vás dovede k baroknímu poutnímu areálu na Křížové hoře (619m n.m.) nad Českým Krumlovem, který je památným duchovním místem se silnou energií a romantickým okolím. Osmiboká kaple na Křížové hoře se před nedávnem otevřela veřejnosti a proměnila se v živé kulturní a poutní místo. Areál je vzdálený necelé 2 kilometry od náměstí Svornosti, cestou můžete navštívit některou z památek v prostoru Jižního meandru Vltavy či se zastavit při některé z restaurovaných kapliček křížové cesty. Počítejte však s výstupem do prudšího kopce. Odměnou vám bude nádherný pohled na Český Krumlov a blízkou Kleť.

Vycházkový okruh Ptačí hrádek – Dubík
Naučná stezka v lese Dubík se od zahrady nachází opačným směrem a užijí si ji především děti, které baví poznávat okolní svět smysly a zdolávat výzvy. Nová stezka měří dva kilometry, nabízí návštěvníkům celkem pětatřicet hravých interaktivních prvků, které se věnují fungování přírody, fauně i flóře a také pohybovým aktivitám. První část s 15 zastaveními seznamuje návštěvníky s koloběhem vody v přírodě, s rozkladem odpadků nebo je provádí potravním labyrintem. Dva další okruhy jsou věnované ptactvu, každý po deseti zastaveních.

Naučná stezka Vyšenské kopce
Na příjemnou procházku, která vás zavede na naučnou stezku do přírodní rezervace Vyšenské kopce, můžete vyrazit přímo z centra Českého Krumlova. 2147 metrů dlouhá naučná stezka je určená pro pěší, začíná před budovou Správy CHKO Blanský les ve Vyšném a končí na severozápadním okraji Českého Krumlova, nedaleko krumlovského vlakové nádraží.

Provozovatel

Infocentrum Český Krumlov

náměstí Svornosti 2
381 01 Český Krumlov
Tel.:
+420 380 704 622
Email:
info@ckrumlov.info
WWW:
https://www.ckrum...
GPS:
48,810796 14,315361
 
 

Časová náročnost

2,5 hodiny

 
 

Advent a Vánoce v Českém Krumlově 2023

Zazpívat si koledy pod širým nebem, bavit se v průvodu andělů, popíjet punč na nejkrásnějším náměstí… To vše zahaleno do sváteční atmosféry. Advent a Vánoce mají v Českém Krumlově svůj nezaměnitelný půvab.
Český Krumlov, Jihočeský kraj

Mint Market Český Krumlov

V Českém Krumlově se nám líbí, proto se sem vrátíme ještě jednou na podzim. V sobotu a v neděli 4. a 5. 11. najdete na náměstí Svornosti na padesát tvůrců z celé republiky a Slovenska.
Český Krumlov, Jihočeský kraj

Vánoční trhy v Českém Krumlově

Lákají vás české tradice a rádi navštěvujete tradiční předvánoční trhy? Přijeďte si vychutnat adventní atmosféru do Českého Krumlova, perly mezi českými městy.
Český Krumlov, Jihočeský kraj

Rakouský malíř Janz Franz v Egon Schiele Art Centru

Janz Franz, umělecký solitér rakouského malířství druhé poloviny 20. století, původem ze Štýrského Hradce, spolužák z učiliště a kamarád Arnolda Schwarzeneggera. Později číšníkem v Salzbugu. Samouk, který měl blízko k prostředí rockové hudby, začíná na konci osmdesátých let intenzívně malovat.
Český Krumlov, Jihočeský kraj

Ivana Lomová v Egon Schiele Art Centru

Ivana Lomová vystudovala architekturu a od kreseb, ilustrací a komiksů přešla v devadesátých letech k malbě.
Český Krumlov, Jihočeský kraj

Medvědí Vánoce v Českém Krumlově

Medvědi v hradním příkopě slaví vánoční svátky spolu s dětmi i dospělými, kteří jí rádi přinášejí dárky. Vánoční atmosféru umocňuje společné zpívání koled na hradním nádvoří.
Český Krumlov, Jihočeský kraj

Svatováclavské slavnosti Český Krumlov 2023

Poslední zářijový víkend se v Českém Krumlově nese v duchu oslav přicházejícího podzimu. Město se stává dějištěm Svatováclavských slavností a Mezinárodního folklórního festivalu – slavností plných hudby, tance, piva, vína a dobrého jídla.
Český Krumlov, Jihočeský kraj

Festival vína Český Krumlov

Přehlídku tuzemských i zahraničních vín, gastronomické lahůdky, ale také přátelská setkání se znalci vína a jedinečnou atmosféru historického města – to vše a mnohem více nabízí Festival vína v Českém Krumlově.
Český Krumlov, Jihočeský kraj

Zážitkové prohlídky Českého Krumlova s Wiseman tours

Historické centrum města Český Krumlov si díky své nedotčené starobylosti uchovalo svůj jedinečný Genius Loci – duch místa. Jeho staleté domy a ulice v sobě dodnes skrývají své četné tajemné příběhy a tajuplná poselství. Přijďte je prozkoumat také vy na našich zážitkových prohlídkách.
Český Krumlov, Jihočeský kraj

Český Krumlov Card

Chcete vidět to nejlepší z Českého Krumlova a zároveň si krásy města vychutnat podle svého tempa a gusta? Právě to vám nabízí Český Krumlov Card. Nemusíte spěchat, abyste stihli všechny expozice v jeden den.
Český Krumlov, Jihočeský kraj

Městská památková rezervace Český Krumlov

Městskou památkovou rezervaci Český Krumlov tvoří historické jádro města, které bylo prohlášeno MPR již v roce 1963. Dominantními památkami jsou hrad a zámek Český Krumlov a gotický kostel sv. Víta.
Český Krumlov, Jihočeský kraj

Náměstí Svornosti v Českém Krumlově

Centrum Starého Města je vymezeno náměstím Svornosti, s radnicí 16. století a s Mariánským morovým sloupem z roku 1716. Několik budov na náměstí má cenné štuky a malované dekorace.
Český Krumlov, Jihočeský kraj

Český Krumlov Card – levnější dovolená s puncem UNESCO

Krumlovské památky si můžete prohlédnout za poloviční vstupné – pomocí Český Krumlov Card. Město Český Krumlov se tak stalo prvním menším českým městem, které má ucelenou kulturní nabídku tohoto druhu.
Český Krumlov, Jihočeský kraj

Prohlídky města Český Krumlov s průvodcem nebo audioguide

Toužíte objevit kouzlo historického centra Českého Krumlova? Kvalifikovaní průvodci vás provedou romantickými ulicemi a přiblíží vám nejen zajímavé dějiny, ale i pozoruhodnou současnost. Nechcete se tísnit ve skupince s ostatními turisty? Vychutnat si krásy města nezávisle vám umožní audioguide.
Český Krumlov, Jihočeský kraj

Renesanční radnice v Českém Krumlově

Radnici najdete v Českém Krumlově na náměstí Svornosti. Jedná se o renesanční budovu ze druhé poloviny 16. století, kterou zdobí znaky města, Českého království a rodové znaky Eggenberků a Schwarzenberků.
Český Krumlov, Jihočeský kraj

Muzeum tortury – dějiny mučení v Českém Krumlově

Viděli jste někdy zblízka přístroj na trhání nehtů, nebo speciální nože, které umožňovaly vyříznutí kůže ze zad? Pokud toužíte poznat základy katovského řemesla z bezpečné vzdálenosti, vypravte se do autentických prostor Českokrumlovského radničního sklepení.
Český Krumlov, Jihočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Pension Labyrint

Penzion Labyrint vám nabízí jedinečné ubytovaní přímo v centru magického Českého Krumlova.
Český Krumlov, Jihočeský kraj

Hotel Grand v Českém Krumlově

Původně středověký dům, po staletí přestavován, byl počátkem 21. století rekonstruován na moderní a luxusní hotel s respektem k historickým hodnotám.
Český Krumlov, Jihočeský kraj

Sportbar a restaurace Panorama Krumlov v centru Českého Krumlova

Panorama Krumlov je sportbar s restaurací na Náměstí svornosti v Českém Krumlově. Příjemné prostředí sportbaru a restaurace umístěné v prvním patře podtrhuje úžasný výhled na panorama zámku a historického středu města Český Krumlov. Pro všechny fanoušky sportu a dobré kuchyně je sportbar s restaurací Panorama Krumlov příjemnou změnou v záplavě tradičních restaurací historického centra Českého Krumlova.
Český Krumlov, Jihočeský kraj

Hotel Peregrin Český Krumlov

Hotel Peregrin je hotel butikového typu v centru Českého Krumlova. Vznikl po citlivé rekonstrukci domu z 15. století, která zachovala ráz domu a obohatila jej o nové moderní prvky. Našim přáním je, aby se u nás hosté cítili jako doma a rádi se do hotelu vraceli.
Český Krumlov, Jihočeský kraj

Masná 130

Petra Hanáková a Radek Techlovský koupili v roce 2016 jeden z posledních vybydlených domů v centru Českého Krumlova. Původně chtěli přízemí po rekonstrukci pronajímat nějaké kavárně, ale nakonec ji humanitní vědkyně z fildy a obchodníředitel z korporátu provozují sami.
Český Krumlov, Jihočeský kraj

Hotel U Malého Vítka

Hotel U Malého Vítka se nachází v gotických budovách v historickém centru Českého Krumlova.
Český Krumlov, Jihočeský kraj

Hotel Oldinn

Čtyřhvězdičkový Hotel The Old Inn naleznete přímo v historickém centru Českého Krumlova, zapsaného na seznamu UNESCO.
Český Krumlov, Jihočeský kraj

Restaurace Krumlovská Fontána v Českém Krumlově

Krumlovská Fontána je podnik, kde pod jednou střechou naleznete cukrárnu, lahůdky a jídelnu. Při přijemném posezení na zahrádce si můžete vychutnat nejen dobroty z cukrárny či lahůdek, ale také kouzelný pohled na Náměstí Svornosti i krumlovskou kamennou kašnu.
Český Krumlov, Jihočeský kraj