Úvod > Kalendář akcí > Sezóna chřestu 2022 – kupte si jej na farmě v Hostíně u Vojkovic
Sezóna chřestu 2022 – kupte si jej na farmě v Hostíně u Vojkovic
"> "> ">
14.4.
30.6.
Přidat foto
Gastronomické akce

Sezóna chřestu 2022 – kupte si jej na farmě v Hostíně u Vojkovic

Pro ten nejlepší gurmánský zážitek platí, že ideální je nakoupit rovnou „z pole“ – to umožňuje prodej přímo v areálu farmy v Hostíně u Vojkovic, 20 minut od Prahy. Během chřestové sezóny zde mají otevřeno každý den od 7 do 17 hodin.
V Hostíně u Vojkovic na Mělnicku je chřestová sezona zahájena. Na velkofarmě v Hosíně seženete „špargl“ od poloviny dubna do konce června. Kromě bílého a zeleného chřestu nabízí pěstitel tento rok i nové odrůdy. Letos poprvé zde koupíte také speciální fialovou odrůdu.
 

Buržoazní Chřest z Hostína

Pěstitelé v Hostíně jsou v Česku jediní, kteří se věnují chřestu ve velkém. Do pěstování se další zelináři nepouštějí především kvůli náročnosti, protože sazenice rostou asi tři roky a ­při sklizni vyžadují vysoký podíl šetrné ruční práce. Na podlouhlé zelenině z české písčité půdy, která šparglu svědčí nejvíce, si budou moci zákazníci pochutnat jen do konce června, kdy chřestová sezona v Hostíně končí. Regály v obchodech pak budou doplňovány z dovozu.
 
Za Rakouska-Uherska a první republiky měl český chřest renomé ve Francii i v Itálii. V době komunistického Československa se stal synonymem pro rozmary buržoazních domácností a jeho pěstování téměř zaniklo. Po revoluci českou produkci chřestu obnovila holandská společnost, která tuzemské lahůdce chtěla vrátit světový věhlas.

Provozovatel

Český Chřest

Zemědělský areál Hostín u Vojkovic
277 44 Hostín u Vojkovic
Tel.:
+420 736 610 089
Email:
info@ceskychrest.cz
WWW:
www.ceskychrest.c...
GPS:
50,297140 14,403159
 
 

Časová náročnost

1,0 hodina

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Resort Svět

Resort Svět

Úžice, Středočeský kraj
Zájezdní hostinec Na Štěpáně

Zájezdní hostinec Na Štěpáně

Obříství, Středočeský kraj