Úvod > Co chcete dělat? > Půjčovna raftů v Zooparku Zelčín
Letní sporty

Půjčovna raftů v Zooparku Zelčín

Zoopark Zelčín, který se nachízí nedaleko stejnojmenného přístavu na Vltavě (na Vraňansko-hořínském plavebním kanálu) nabízí všem vodymilovným turistům půjčení raftů. Díky tomu se nabízí možnost proplout si soutok Vltavy a Labe. Jedná se o místo, kde je dostatek vody po celý rok.
Zoopark Zelčín se nachází mezi dvěma rameny Vltavy – to první, přírodní, teče poklidně okolo vesnické památkové rezervace Vrbno a dále PR Úpor-Černínovsko a sady Mrkvice.

Druhé koryto je vlastně umělým kanálem, tzv. Vraňansko-hořínským. Jedná se o průplav mezi obcemi Vraňany a Mělník z let 1902–1905. Kanál, jehož délka přesahuje 10 km, umožňuje lodím klidné plutí přes soutok s Labem. Přes kanál vede 8 mostů a zajímavostí je technická památka zdymadla Hořín, která umožňuje lodím překonat spád 8,5 m.

Všechny tyto zajímavosti a přírodní krásy si můžete vychutnat díky půjčovně raftů v zooparku. K servisu patří i odvoz k řece a následně zpět do zooparku po ukončení pavby. Rychlost plavby se řídí podle aktuální vodní situace, jedná se však o klidný úsek s mírně tekoucí vodou ZWC – ZWB. Sjetí od jezu z Vraňan za most Josefa Straky na Mělníku trvá cca 3-4 hodiny.

Půjčovna vás vybaví raftem, pádly, vestami a můžete vyplout… Cena je 1200 Kč vč. dovozu na nalodění a přivezení zpět do Zooparku. Termín plavby můžete rezervovat na webu raftyumelnika.cz.

Ubytování a restaurace v okolí

Ludmila – nejznámější mělnické víno

Ludmila – nejznámější mělnické víno

Mělník, Středočeský kraj
Kafe Mělník ve Věži

Kafe Mělník ve Věži

Mělník, Středočeský kraj
Restaurace na Hradbách v Mělníku

Restaurace na Hradbách v Mělníku

Mělník, Středočeský kraj
Kafe Mělník Bistro

Kafe Mělník Bistro

Mělník, Středočeský kraj