Úvod > Kalendář akcí > Společenské akce > Rozsvícení vánočního stromu a vánoční jarmark ve Vranovicích
Společenské akce

Rozsvícení vánočního stromu a vánoční jarmark ve Vranovicích

Tradiční akce v obci Vranovice na první adventní neděli 27.11.2022.
V neděli 27. 11. 2022 začíná čas adventní. Ve Vranovicích jej pravidelně vítáme rozsvícením vánočního stromu s tradičním vánočním jarmarkem. Nejinak tomu bude i v letošním roce. Na Masarykové ulici na vás budou čekat prodejci a vystavovatelé, u kterých můžete svým blízkým vybrat nezapomenutelný dárek nebo si třeba jen tak postát a popovídat s přáteli u lahodných zimních nápojů a dobrot. Na pódiu před kostelem se můžete těšit na bohatý odpolední kulturní program. Pojďte se společně s námi a svými blízkými na chvíli zastavit a nechte se opojit přicházející vánoční atmosférou.

Provozovatel

Obec Vranovice

Masarykova
691 25 Vranovice
Tel.:
+420 734 375 735
Email:
kultura@vranovice.eu
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
https://vranovice...
GPS:
48,967080 16,605019
 
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Adventní punčování s rozsvícením vánočního stromu v Hustopečích

V sobotu 26. listopadu se v Hustopečích na Dukelském náměstí můžete těšit na bitvu o nejlepší punč i na vánoční jarmark.
Hustopeče, Jihomoravský kraj

Hustopečský masopust na Turhandlích 2023

Nenechte si ujít již tradiční Hustopečský masopust, který se uskuteční v sobotu 4. 2. 2023 od 10 hodin v ulici Na Hradbách a užijte si spolu s námi bohatý doprovodný program.
Hustopeče, Jihomoravský kraj

Rozsvícení vánočního stromu v obci Horní Věstonice

Zahájení adventu.
Horní Věstonice, Jihomoravský kraj

Adventní koncert – Boršičanka

Před)vánoční koncert.
Horní Věstonice, Jihomoravský kraj

Muzeum vinařství Vranovice

Ve Vranovicích na Pohořelicku je otevřeno nové muzeum vinařství. K vidění jsou zde exponáty na výrobu a opravu dřevěných sudů nebo historický lis z roku 1860. Expozice je spojena s nabídkou vín místních vinařů, ve sklepě najdete vinotéku s nabídkou zdejších vín.
Vranovice, Jihomoravský kraj

Půjčovna kol ve Vranovicích

Nová půjčovna kol a veškerého cyklistického příslušenství.
Vranovice, Jihomoravský kraj

Naučná stezka vrány Krákorky

Naučná stezka vrány Krákorky ve Vranovicích v délce 5,5 km vás zavede na krásná místa v obci, ale také lesem. Čeká na vás 8 zajímavých stanovišť a s našim Průvodcem tato procházka bude ještě krásnější a veselejší.
Vranovice, Jihomoravský kraj

Park oddechu Hlinek ve Vranovicích

Obří venkovní šachovnice s půlmetrovými dřevěnými figurami, hřiště s posilovacími stroji či pískoviště. To vše je součástí přírodního parku ve Vranovicích na jižní Moravě.
Vranovice, Jihomoravský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Mladí vinaři z Velkých Němčic

Do roku 2016 jsme se potkávali různě. Někteří ve škole na Zahradnické fakultě, u vína nebo piva, v našich vinařstvích a sklepech. Spojovala nás vždy vášeň pro to, co děláme – o víně a všem okolo něj jsme se dokázali bavit hodiny. A protože jsme chtěli do našeho světa vtáhnout i další spřízněné du...
Velké Němčice, Jihomoravský kraj

Rodinné vinařství U Samsonů – vína tradičních odrůd

Založení rodinné vinařské tradice datujeme do roku 1880 Jakubem Samsonem. V současné době se vinařstvím věnuje již 5. generace. Přijďte ochutnat to, jak se nám daří naplňovat odkazy našich předků jejíž součástí je naše filozofie „Kvalita a harmonie“ a naše motto „Vína tradičních odrůd“.
Velké Němčice, Jihomoravský kraj

Rodové vinařství Proqin Velké Němčice

Rodové vinařství Proqin, čili Prokeš vinařství, se zaměřuje na produkci klasických šumivých vín metodou kvašením v láhvi a mešních tichých vín. Specialitou vinařství je sabráž – sekání sektů šavlí či jiným kuriózním předmětem.
Velké Němčice, Jihomoravský kraj

Vína z vinařství Gotberg – produkty ekologického vinohradnictví

Vinařství Gotberg se nachází nedaleko Hustopečí v obci Popice na jižní Moravě. Od svého založení se vinařství věnuje výrobě kvalitních přívlastkových vín a zaměřuje se na tradiční i nové odrůdy.
Popice, Jihomoravský kraj