!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Co chcete dělat? > Rodinné vinařství U Samsonů - vína tradičních odrůd

Rodinné vinařství U Samsonů - vína tradičních odrůd

Gurmánská turistika
Založení rodinné vinařské tradice datujeme do roku 1880 Jakubem Samsonem. V současné době se vinařstvím věnuje již 5. generace. Přijďte ochutnat to, jak se nám daří naplňovat odkazy našich předků jejíž součástí je naše filozofie „Kvalita a harmonie“ a naše motto „Vína tradičních odrůd“.
Od roku 1920 obhospodařujeme nové vinice. Nyní vlastníme 0,4 ha. Pěstujeme a vykupujeme odrůdy typické pro velkopavlovickou podoblast. Naše vinice jsou vysázeny v písčito - jílovitých půdách na vynikajících jihozápadních svazích. Nejstarší z nich je z roku 1964. K výrobě a skladování vína používáme tři sklepy. V roce 2003 jsme postavili nový sklep, který vybavujeme technologií. V roce 2004 – 5 jsme vybudovali reprezentační posezení a začínáme budovat ubytovací kapacitu.

Naší snahou je udržet nejenom sortiment vybraných vín, ale především jeho vysokou kvalitu. Řadíme se mezi malé vinařské firmy, což nám dovoluje používat tradiční výrobní postupy a plně se soustředit na kvalitu vína. Základem je tradiční výroba a minimalizace chemie. Výsledkem jsou přírodní vína s přívlastkem neovlivněná módními trendy, což činí naši nabídku jedinečnou.
Celý popis
Naposledy změněno: 25. 8. 2019

Ubytování a restaurace v okolí