!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Rodinné vinařství U Samsonů - vína tradičních odrůd
Gurmánská turistika

Rodinné vinařství U Samsonů - vína tradičních odrůd

Založení rodinné vinařské tradice datujeme do roku 1880 Jakubem Samsonem. V současné době se vinařstvím věnuje již 5. generace. Přijďte ochutnat to, jak se nám daří naplňovat odkazy našich předků jejíž součástí je naše filozofie „Kvalita a harmonie“ a naše motto „Vína tradičních odrůd“.
Od roku 1920 obhospodařujeme nové vinice. Nyní vlastníme 0,4 ha. Pěstujeme a vykupujeme odrůdy typické pro velkopavlovickou podoblast. Naše vinice jsou vysázeny v písčito - jílovitých půdách na vynikajících jihozápadních svazích. Nejstarší z nich je z roku 1964. K výrobě a skladování vína používáme tři sklepy. V roce 2003 jsme postavili nový sklep, který vybavujeme technologií. V roce 2004 – 5 jsme vybudovali reprezentační posezení a začínáme budovat ubytovací kapacitu.

Naší snahou je udržet nejenom sortiment vybraných vín, ale především jeho vysokou kvalitu. Řadíme se mezi malé vinařské firmy, což nám dovoluje používat tradiční výrobní postupy a plně se soustředit na kvalitu vína. Základem je tradiční výroba a minimalizace chemie. Výsledkem jsou přírodní vína s přívlastkem neovlivněná módními trendy, což činí naši nabídku jedinečnou.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 3. 8. 2020
Vinařský dvorek ve Velkých Němčicích

Vinařský dvorek ve Velkých Němčicích

Velké Němčice, Jižní Morava
Jezdecká škola Uherčice

Jezdecká škola Uherčice

Uherčice, Jižní Morava
Muzeum vinařství Vranovice

Muzeum vinařství Vranovice

Vranovice, Jižní Morava
Půjčovna kol ve Vranovicích

Půjčovna kol ve Vranovicích

Vranovice, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí