Úvod > Kalendář akcí > Sportovní akce > Race the Sun – slunovrat na Letné
Sportovní akce

Race the Sun – slunovrat na Letné

Předběhni Slunce. Protni cílovou pásku dřív, než zapadne a oslav s námi nejdelší den v roce.

Léto nepočká. Drž s ním krok. V sobotu 21. června vyrazí ze tří pražských lokací běžci jako paprsky a protnou se v Nike+ Run Clubu na Letné, kde oslavíme letní slunovrat. Čekají na nás souboje na běžecké rampě Race the Sun, rozžhavené grily i plotny DJ’s, táborák a spousta dalších letních pochoutek.

Vyber si na mapě jedno ze tří míst srazu: Nike Prague, Ladronka, nebo Národní technická knihovna. Mapa míst srazu: http://go.nike.com/073f4888 Odtud společně s našimi trenéry poběžíš do Nike+ Run Clubu na Letné.

Svoje věci si můžeš uschovat v přistavených autech, které se na Letnou přesunou. Na Letné pak je pro tvoje pohodlí připraveno kompletní zázemí – šatny, skříňky a sprchy. Pokud ti žádné místo srazu nevyhovuje, přiběhni sám, nebo s kamarády vlastní cestou. Vstup na akci je zdarma a je otevřena všem. Oslav s námi nejdelší den v roce nejen během!

Časový plán akce:

  • 17:30 sraz na vybraném místě, přivítání, vyplňování registračních formulářů, úschova věcí do aut
  • 18:00 rozcvička a vybíháme přes město směr Letná
  • 19:00 dobíháme na Letnou, protažení, vyzvednutí věcí z aut, welcome drink, party start
  • 19:00 – 20:00 registrace na běžeckou rampu Race the Sun
  • 20:00 – 22:00 souboje na běžecké rampě Race the Sun
  • 22:30 vyhlášení vítězů Race the Sun
  • 23:30 ukončení akce

Registruj se na uvedeném webu.

Expozice Zemědělství v Národním zemědělském muzeu na Letné

Najdete tu unikátní sbírkové předměty včetně mnoha preparátů hospodářských zvířat, poslechnete si příběhy našich předků, seznámíte se s historií zemědělství i koloběhem hospodářského roku.
Praha 7, Praha

Jede traktor v Národním zemědělském muzeu

Expozice na ploše přes 500 m² představuje více jak dvacet typů traktorů od tuzemských i zahraničních výrobců od roku 1917 do roku 1953.
Praha 7, Praha

Gastroherna Národního zemědělského muzea

Jídlo se má nejen s vášní konzumovat, ale je také dobré o něm přemýšlet. A při onom přemýšlení si třeba i hrát, objevovat, experimentovat a společně se bavit a navíc se i poučit. To vše nabízí expozice Gatroherna v pražském Národním zemědělském muzeu.
Praha 7, Praha

Advent v muzeu

Přijďte si užít adventní čas do Národního zemědělského muzea v Praze. Budeme zpívat koledy, oživíme staré vánoční zvyky, ozdobíme si cukroví, vyrobíme vánoční dárky a na muzejním dvoře na vás bude čekat živý betlém!
Praha, Praha

Aktivity v okolí

Vyhlídková terasa v Národním zemědělském muzeu

Všichni milovníci vyhlídek a rozhleden znají obraz hlavního města obvykle z Pražského hradu či z Vyšehradu. Národní zemědělské muzeum však ukazuje Prahu ze zcela jiného úhlu. Expozice Živá zahrada s vyhlídkovou terasou vám nabídne netradiční pohled na město.
Praha 7, Praha

Národní zemědělské muzeum – obory zemědělství ve všech podobách

Národní zemědělské muzeum nabízí kromě stálých expozic v Praze expozice ve svých pobočkách, krátkodobé výstavy, přednášky pro veřejnost, archiv, fotoarchiv a knihovnu. Zveme vás i na vyhlídkovou terasu na střeše muzea s výjimečným výhledem na celou Prahu.
Praha 7, Praha

Historický kolotoč na pražské Letné

Na hraně Letenských sadů před Národním technickým muzeem stojí nejstarší dochovaný podlahový kolotoč v Evropě zhotovený roku 1892. Na koních a v autíčkách se mohou svézt děti i dospělí. Podmínkou je tělesná hmotnost do 100 kg.
Praha 7, Praha

Národní technické muzeum Praha – ráj exponátů z oblasti vědy a techniky

Expozice NTM překvapí moderním muzejním pojetí. Svůj prostor tu nacházejí sbírky architektury, stavitelství a sbírka polygrafie. Nechybí stálé expozice Chemie kolem nás, Měření času, hutnictví, Interkamera a Technika hrou, expozice televizního studia nebo expozice kontaktních čoček.
Praha 7, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Brasserie Ullmann v Letenském zámečku

Výletní restauraci naleznete v Letenských sadech v prostorách novorenesančního Letenského zámečku, který byl postaven v roce 1863 podle návrhu významného českého stavitele a architekta Vojtěcha Ignáce Ullmanna.
Praha 7, Praha

Café Letka na Letné

Příjemná kavárna s dobrou kávou z berlínské pražírny Five Elephant a bar s drinky všeho druhu v jednom, to je Café Letka v Letohradské ulici.
Praha 7, Praha

Les Moules – největší výběr mušlí ve městě!

Útulný interiér, široká nabídka piva, ryb, mořských plodů a mušlí dělají z restaurace ideální místo.
Praha 1, Praha

Restaurace Letenský zámeček – jedinečná restaurace v srdci Letenských sadů

Objevte Letenský zámeček v Praze na Letné jako místo pro konání stylových večírků a oslav. Přijďte ochutnat "zlatý fond" mezinárodní kuchyně v prostorách, které již skoro 150 let slouží k pohostinství.
Praha 7, Praha