Úvod > Co chcete dělat? > Kids' Lab Abrakadabra v Národním technickém muzeu Praha
Zážitky

Kids' Lab Abrakadabra v Národním technickém muzeu Praha

Kids' Lab Abrakadabra je první dětská chemická laboratoř v Česku, která se nachází v Národním technickém v Praze. Žákům základních škol od 6 do 12 let zábavnou formou představuje chemii a dává jim možnost vyzkoušet si ji prostřednictvím hravých pokusů.
Projekt Kids' Lab Abrakadabra je zaměřený na podporu vzdělávání v oblasti přírodních věd s cílem umožnit dětem doslova osahat si chemii pomocí experimentů a hrou načerpat nové vědomosti. Tento interaktivní vzdělávací program je navržený pro děti ve věku od 6 do 12 let tak, aby získaly první vědomosti o chemii, a toho má dosáhnout prostřednictvím zábavných a praktických chemických pokusů. BASF Kids´ Lab Abrakadabra poskytuje dětem možnost objevit svět chemie skrze jednoduché a bezpečné experimenty, které mohou v budoucnosti vzbudit jejich zájem o vědu, zejména o chemii.

Projekt Kids' Lab nabízí dětem program dvouhodinového experimentu s tématem „Voda miluje chemii“. Děti se zde naučí, že chemie hraje důležitou úlohu v našem životě. Malým výzkumníkům dává příležitost dělat pokusy a vidět, jak chemie přispívá k zodpovědnému používání vody. Během modulového programu mají děti možnost udělat dva vybrané pokusy zaměřené na zadržování a výzkum vody. Při prvním zmíněném pokusu – „zadržování vody“, malí výzkumníci objeví možnosti jak uskladnit vodu tak, aby jí bylo možné použít v budoucnosti, až bude potřebná. V druhém pokuse – „výzkum vody“, děti odhalí tajemné vlastnosti tohoto přírodního zdroje.

Laboratoř má kapacitu 30 míst, přičemž pokusy vedou specializovaní odborníci. Pokus, použití materiálů, stejně jako samotné školení dětí je pro účastníky modulového experimentování bezplatné. Stačí se jen objednat na webových stránkách Národního technického muzea a přijít. Workshop "Kids´Lab Abrakadabra" probíhá pouze v pátek od 9:00 nebo 11:00 hod.

V současnosti se BASF Kids´ Laby nacházejí v 33 zemích světa, poprvé bude tento program uvedený v České republice. Kids´ Lab Abrakadabra najdete v prostorách Národního technického muzea v Praze.
Zobrazit více