Úvod > Co chcete dělat? > Vyhlídková terasa v Národním zemědělském muzeu
Památky

Vyhlídková terasa v Národním zemědělském muzeu

Všichni milovníci vyhlídek a rozhleden znají obraz hlavního města obvykle z Pražského hradu či z Vyšehradu. Národní zemědělské muzeum však nyní ukazuje Prahu ze zcela jiného úhlu. Expozice Živá zahrada s vyhlídkovou terasou vám nabídne netradiční pohled na město.
Nově otevřená vyhlídková terasa se nachází na střeše budovy NZM s expozicí Živá zahrada. Na střešním záhonu si můžete přivonět k bylinkové zahrádce, v pokladně si můžete vypůjčit piknikové vybavení, v muzejním obchůdku si zakoupit české kvalitní potraviny a výhled na Prahu si můžete vychutnat všemi smysly, včetně těch chuťových.
 
Pohled ze střechy Národního zemědělského muzea aspiruje na jeden z nejkrásnějších a nejatraktivnějších v celém hlavním městě, protože z ní lze dohlédnout na všechna významná místa historie i současnosti Prahy najednou.

Ojedinělou vyhlídku můžete navštívit v provozní době muzea (úterý – neděle 9–17 hodin), a to v rámci běžného vstupného, nebo nově – a na četná přání návštěvníků – každý čtvrtek v podvečer. Muzejní střešní expozice je kromě trávníku doplněna také sezonními dekoracemi z bylin nebo květin a střešní panelovou výstavou. Celý prostor je pečlivě udržován, takže na trávníku se můžete opravdu projít bosky beze strachu z poranění střepem, limitovaná kapacita střechy vám zajistí klid a dostatek prostoru okolo. Ne nadarmo se tu pořádají i svatby.
Zobrazit více