!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Jarní den otevřených dveří v Muzeu pražského vodárenství - zrušeno
Jarní den otevřených dveří v Muzeu pražského vodárenství - zrušeno
">
21.3.
22.3.
+ Přidat foto
Společenské akce

Jarní den otevřených dveří v Muzeu pražského vodárenství - zrušeno

Kdy 21. březen 2020 9:3022. březen 2020 16:30
Pražské vodovody a kanalizace oslaví letošní Světový den vody tradičně v Muzeu pražského vodárenství v Podolské vodárně. Akce proběhne o víkendu 21. a 22. března.

Vstup do muzea je zdarma. Zájemci o prohlídku mohou dorazit v sobotu i v neděli od 9:30 do 16:30. Muzeum nabízí skutečné skvosty – vodovodní potrubí z antického období, část hradního vodovodu z doby Rudolfa II. či model čerpacího soustrojí z rukou českého vynálezce Josefa Božka. Nudit se nebudou ani děti, pro které jsou připraveny interaktivní hry.

Součástí programu bude PŘEDNÁŠKA soukromého zemědělce a lesníka DANIELA PITKA na téma „PESTRÁ KRAJINA POTŘEBUJE VODU“. Ta se uskuteční v sobotu 21. března od 16 hodin v čerpací stanici Podolské vodárny. Kvůli omezené kapacitě je nutné zaregistrovat se na webu prostřednictvím registračního formuláře. Vstup na přednášku je, strejně jako do muzea, zdarma.
 

Světový den vody

Světový den vody připadá každoročně na 22. března, cílem je upozornit na význam vody a potřebu udržitelného nakládání s vodními zdroji. Oslavovat den vody na mezinárodní úrovni bylo doporučeno v roce 1992 konferencí OSN o životním prostředí a rozvoji (UNCED). Valné shromáždění Organizace spojených národů (OSN) reagovalo určením 22. března 1993 jako první Světový den vody.

Zobrazit více
Naposledy změněno: 11. 3. 2020