Úvod > Kalendář akcí > Pivo na Náplavce aneb Festival malých českých pivovarů
Pivo na Náplavce aneb Festival malých českých pivovarů
"> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
11.9.
12.9.
+ Přidat foto

Pivo na Náplavce aneb Festival malých českých pivovarů

Kdy 11. září 2020 10:00 - 12. září 2020 21:00 Gastronomické akce
Pivo na Náplavce – oblíbený degustační festival se bude letos konat na Rašínově nábřeží už poosmé. Proběhne mezi Palackého a železničním mostem na Výtoni.
Několik desítek tuzemských minipivovarů představí své pivní speciály na oblíbeném festivalu Pivo na Náplavce. Pravidelně ho navštěvuje přes deset tisíc návštěvníků. Všechny zúčastněné pivovary budou ryze české, respektive české, moravské a slezské. Návštěvníci budou moci ochutnat nejen piva z nabídky stálých a již osvědčených účastníků, ale také od mnohých nově vzniklých pivovarů. Jako každý rok nebude chybět ani festivalové pivo, které vždy vaří nejoblíbenější pivovar předchozího ročníku a které bude jako vždy pojmenováno po plaveckém stylu.

Během všech ročníků se pivo pije výhradně z degustačních sklenic – organizátoři se tak snaží zamezit zbytečnému odpadu v podobě plastových kelímků a navíc pivo ze skla lépe chutná. Klasických půllitrů se návštěvníci festivalu ale nedočkají ani letos. Pivo na Náplavce je degustačním festivalem, pít se tedy bude maximálně po třetinkách. Chybět nebude ani novinka loňského ročníku, která měla u návštěvníků velký úspěch – možnost degustace i po 0,15 litru. Vstupné je zdarma. Podmínkou konzumace piva je koupě degustačního setu.

Vedle stánků s pivem bude na místě dalších několik stánků s gastronomií hodící se právě ke zlatavému moku. Návštěvníci budou mít opravdu z čeho vybírat. Po oba dny jsou pro návštěvníky připraveny různé masové i vegetariánské burgery, gourmet hot dogy, pizza z pece, nakládané sýry a utopence, domácí bagety s grilovaným masem, pagáče a mnoho dalšího.

Festival Pivo na Náplavce ale není jen o pití piva a skvělé gastronomii, připraven je i bohatý hudební program.
Celý popis
Naposledy změněno: 25. 5. 2020

Ubytování a restaurace v okolí