Úvod > Kalendář akcí > Hudební a divadelní akce > Petra Brabencová Quartet
Hudební a divadelní akce

Petra Brabencová Quartet

Koncert v rámci International Jazz Festival Praha 2015.
Petra Brabencová se narodila v Karlových Varech. Vystudovala gymnázium s rozšířenou výukou hudební výchovy na SPgŠ Karlovy Vary. 2011-2014 navštěvovala VOŠ při Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze obor jazzový zpěv. Prvotní hudební vzdělání získala především v ZUŠ v Karlových Varech, kde navštěvovala hodiny zpěvu a klavíru a kde začala působit ve školních souborech pod vedením J. Volfa st. a především ve školním bigbandu významného saxofonisty M. Krajíce, se kterým spolupracuje dodnes. Právě jemu vděčí za veškeré jazzové základy, ať už smysl pro frázování nebo obecně vnímání jazzové muziky.

Jako zpěvačka nyní působí v profesionální kapele M. K. Collective, která tvoří základ dalšího projektu a to bigbandu, doplněného předními hráči české jazzové scény, Zde se Petra Brabencová prosazuje i autorsky především psaním textů v kompozicích a aranžích M. Krajíce. Dále působí v Karlovarském Repre Bandu (KRB), kvartetu World Landscapes.

Nejnovější aktivitou Petry je založení vlastního kvartetu/ P. Brabencová Quartet/, který se výhradně věnuje interpretaci slavných jazzových standardů za doprovodu výborných muzikantů nově nastupující české jazzové generace / Tomáš Jochmann – p, Tomáš Baroš – db, Marek Urbánek – dr/. 

Provozovatel

Reduta Jazz Club

Národní 20
110 00 Praha 1
Tel.:
+420 224 933 487
Email:
pr@redutajazzclub.cz
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
redutajazzclub.cz
GPS:
50,082032 14,418352
 
Region:
Praha
Město:
Praha 1
Tipy na výlet:
Praha 1 a okolí
 

Vstupné

Cena: 300 Kč

 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 

Gilad Atzmon & Band

Gilad Atzmon je špičkový, charismatický jazzový saxofonista, suverénní hudební osobnost s ohromující improvizační schopností, nejtvrdší hráč v britském jazzu.
Praha 1, Praha

Speciální Valentýnský týden

Prožijte dny zamilovaných v intimních prostorách nejstaršího jazzového a divadelního klubu světa!
Praha 1, Praha

Special Valentine Evening: Best Of Jazz Legends

Eva Emingerova.
Praha 1, Praha

Aktivity v okolí

Národní třída v Praze

Národní třída je jednou z nejznámějších a nejstarších pražských ulic. Nachází se na rozhraní Starého a Nového Města, a vede od Jungmannova náměstí až k mostu Legií. Ve středověku, stejně jako v ulici Na Příkopě, zde stály hradby Starého města.
Praha 1, Praha

Reduta Jazz Club

Reduta Jazz Club je již od nepaměti legendárním místem, kde se snoubí skvělá hudba, neotřelá zábava a historie. Brzy po otevření se Reduta stala vyhledávaným podnikem všech milovníků jazzu a je tomu tak dodnes. Přijďte se i Vy nechat okouzlit jedinečnou atmosférou!
Praha 1, Praha

Divadlo Minaret

Divadlo Minaret je profesionálním činoherním divadlem pro děti. Hrají zde autorské činoherní pohádky pro děti, s písničkami od oblíbených hudebních autorů jakými jsou Petr Malásek, Vladimír Franz, Jarek Nohavica a další.
Praha 1, Praha

Černé Divadlo Image

Užijte si hru světel, černé divadlo, pantomimu i moderní tanec. Není divadlo jako divadlo. Černé divadlo je jiné, světlo je jiné a tma je jiná. Černá tma černého divadla je plná fantazie. Z tajemné a jakoby nekonečné hloubky černého kabinetu k vám přicházejí poetické obrazy.
Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Crème de la Crème v Národní ulici

Honza Hochsteiger alias „pan Zmrzlinka“ má na dělání té nejlepší zmrzliny univerzitu, jako fakt! Vlastně v tom leží už od roku 2002, kdy pracoval pro italské zmrzlináře v Praze. Pak žil v Trentu a ono technické vzdělání si přivezl z Carpigiani Gelato University v Bologni.
Praha 1, Praha

Bistro Knedlín na Národní třídě v Praze

Lákají vás sladké knedlíky? Máme je! Dáváte přednost slanému nášupu? Dopřejte si ho! Připravujeme přes 25 druhů čerstvých knedlíků z bramborového těsta se spoustou náplní. Pochutnáte si i na sladkých a slaných omáčkách, které si ke svému knedlíku můžete objednat.
Praha 1, Praha

Restaurace, pivovar a hotel U Medvídků v Praze

Pivovarnický dům s domovním znamením dvou medvídků vznikl v ulici Na Perštýně někdy na počátku 15. století a je pojmenovaný po jednom z prvních majitelů Janu Medvídkovi; ten tu roku 1466 založil pivovar, fungující až do konce 19. století. Dnes tu najdete restauraci, pivovar a hotel U Medvídků.
Praha 1, Praha

Hotel Unitas Praha

Unitas se nachází v bývalém klášteře, 250 metrů od Karlova mostu. Nabízí ubytování v prostorách s pohnutou historií – původně místo obytných domů, později klášter jezuitů a šedých sester, za komunismu věznicí, kde byl uvězněn i Václav Havel.
Praha 1, Praha