Úvod > Kalendář akcí > Otevření Vrtbovské zahrady v Praze
Otevření Vrtbovské zahrady v Praze
"> "> "> "> ">
17.4.
+ Přidat foto

Otevření Vrtbovské zahrady v Praze

Kdy 17. duben 2020 10:00 - 18:00 Historické a vojenské akce
Zahrada bude přístupná veřejnosti až do října každý den od 10 - 18 hodin. Patří mezi nejkrásnější barokní zahrady ve střední Evropě. Letos slaví 300 let od založení a pyšní se umístěním mezi třemi nejkrásnějšími historickými zahradami Evropy.
Vrtbovská zahrada, ležící spolu s dalšími třemi barokními zahradami na svahu Petřína, je jednou z nejvýznamnějších pražských barokních zahrad. Tato terasová barokní zahrada italského typu byla vybudována v letech 1715 – 1720. Podíl na zdařilém díle měli i jeho vynikající spolupracovníci, sochař Matyáš Bernard Braun, jehož dílna vytvořila sochařskou a plastickou výzdobu, a malíř Václav Vavřinec Reiner, autor fresek.

Po náročné rekonstrukci, která probíhala v letech 1991 -1998 je Vrtbovská zahrada opět přístupná veřejnosti. Vrtbovská zahrada je nemovitá kulturní památka I. stupně a je zapsaná na seznamu kulturního dědictví UNESCO, zahrada je ve vlastnictví hlavního města Prahy.

Zahrada bude od 17. dubna 2020 přístupná veřejnosti každý den od 10 - 18 hodin. Přijďte přivítat jaro a nové opeřence ve voliéře - křepele kalifornského, papouška kouřového, papouška nádherného a další.

Upozorňujeme na dodržování opatření v souvislosti s nouzovým stavem, tzn. vstup do zahrady pouze s rouškou, do pokladny jednotlivě, dodržování rozestupů v zahradě a na horní vyhlídku pouze po dvou návštěvnících.
 
Celý popis
Naposledy změněno: 16. 4. 2020