Úvod > Co chcete dělat? > Restaurace U Malířů na Maltézském náměstí v Praze
Gurmánská turistika

Restaurace U Malířů na Maltézském náměstí v Praze

Restaurace s nádechem starých časů a romantické atmosféry, která byla založena již v roce 1543 se nachází na Maltézském náměstí na Malé Straně. Nabízí výjimečný interiér, který je zdoben freskami.

Hned při vstupu na vás dýchne kouzlo starých časů a historická atmosféra restaurace, která byla založena již roku 1543 a mezi jejíž hosty patřil i někdejší "štamgast" Rudolf II., který ji navštěvoval na doporučení svých zvědů, kteří pro něj po zemích českých inkognito hledali nejpohostinnější stůl.

Úctyhodné menu pokrmů doplňuje výjimečný interiérový design restaurace, který zdobí nádherné fresky R. Adámka a R. Jindřicha z let 1936-37. Restaurace se zaměřuje na kombinaci mezinárodní a české kuchyně, která je doplněna bohatým výběrem českých, francouzských a italských vín.

Dům byl v 15. století přistavěn na hradbu před maltézským kostelem a klášterem, jehož postraním právem a knihami se řídil. Roku 1543 od Jiříka Kuřátky koupil dům malíř Šic za 40 kop grošů a od těch dob se tu říkalo U Malířů. V roce 1604 koupil dům Jan Litoměřický z Jizbice a od jeho sirotků roku 1607 Benedikt Galthan, který dům přestavěl. Podruhé byl přestavěn koncem 17. století a nazván U bílého kohouta. Dnešní úpravu domu dal B. Mázel v letech 1936 – 37. Na počátku 20. století se U Malířů stalo útočištěm pro umělce, bohémy a malíře, kteří sem přicházeli na vyhlášené sudové víno z Moravy a kteří často platili vlastní prací a domalovávali fresky na stěnách.

Kombinace tradiční  kuchyně, kvalitních vín a historického interiéru umožní návštěvníkům zcela se ponořit do atmosféry a oddat se jedinečnému zážitku, jakým nepochybně večeře U Malířů je.

Ubytování a restaurace v okolí