Úvod > Aktuality > Vrtbovská zahrada v Praze se poprvé letos otevře v pátek 17. dubna

Vrtbovská zahrada v Praze se poprvé letos otevře v pátek 17. dubna

Vydáno 16. dubna 2020 Příroda
Poprvé po zimě, a také po přísných opatřeních v souvislosti s koronavirovou infekcí, se otvírá 17. dubna 2020 v 10:00 hodin Vrtbovská zahrada v Praze. V zahradě bude nutné dodržovat zvláštní omezení, tj. vstup s rouškou, dodržování rozestupů a další pravidla bezpečného návštěvnického režimu. Barokní zahrada zůstane otevřena od dubna do října, a to denně od 10 do 18 hodin. Přijďte přivítat jaro do Vrtbovské zahrady!
Vrtbovská zahradaPoprvé si prohlédnout Vrtbovskou zahradu můžete už v pátek 17. dubna a poté až do října denně od 10 do 18 hodin. Přístup do zahrady je přes Vrtbovský palác z Karmelitské ulice. V zahradě bude nutné dodržovat hygienicko-bezpečnostní opatření v souvislosti s nouzovým stavem, tzn. vstup do zahrady pouze s rouškou, do pokladny přicházet jednotlivě, dodržovat rozestupy v zahradě a na horní vyhlídku jít pouze ve dvou návštěvnících.

Cena běžného vstupného je 100 korun, děti do 15 let zaplatí 70 Kč, důchodci a studenti 80 Kč, rodinné vstupné vyjde na 280 Kč. Vrtbovská zahrada v Praze leží spolu s dalšími třemi barokními zahradami, Vratislavskou, Schönbornskou a Lobkowickou, na svahu Petřína a je přístupná z Karmelitské ulice na Malé Straně.
 

Slavnostní nasvícení se koná pouze dvakrát do roka

vrtbovská zahradaVrtbovskou zahradu bude možné letos poprvé spatřit při slavnostním nasvícením ve středu 29. dubna 2020. Je to pouze jedna ze dvou možností za rok, ta příští bude na podzim při ukončení sezóny. Přijďte poznat zahradu jak ji neznáte a obdivovat nasvícené sochy M. B. Brauna, fresky V. V. Reinera, ateliér Mikoláše Alše a nezvyklé pohledy na Prahu, které vám vezmou dech. Zahrada bude nasvícena od 20:00 do 22 hodin.

Vrtbovská zahrada je považována za jednu z nejkrásnějších barokních zahrad - jedná se o originálně řešený architektonický skvost, který je právem zapsán jako nemovitá kulturní památka na Seznamu UNESCO. Sochařskou výzdobu zahrady vytvořil Matyáš Bernard Braun. Na zdařilém díle se podílel také Václav Vavřinec Reiner, od kterého můžete obdivovat především fresku na klenbě sala terreny. Zahrada také rozšířila řady exotických opeřenců v obří voliéře ve spodní části kaskádovité zahrady, která nabízí jeden z nejkrásnějších pohledů na historické centrum města.

Přijďte přivítat jaro a nové opeřence ve voliéře - křepele kalifornského, papouška kouřového, papouška nádherného a další.
Vrtbovská zahrada - nejkrásnější barokní zahrada v Praze

Vrtbovská zahrada - nejkrásnější barokní zahrada v Praze

Na svahu Petřína můžete navštívit jednu z nejkrásnějších a nejvýznamnějších barokních zahrad v Praze, Vrtbovskou zahradu. Tvrdí se o ní dokonce, že je jednou z nejkrásnějších zahrad svého druhu na sever od Alp.

Praha – Malá Strana

Praha – Malá Strana

Jedna z nejstarších a nejhezčích částí Prahy se rozkládá mezi Vltavou a Pražským hradem. Ve spleti romantických dlážděných ulic se spoustou malebných domů, paláců a kostelů čeká celá řada dalších atraktivních míst, namátkou ostrov Kampa, barokní chrám sv. Mikuláše nebo barokní palácové zahrady.

Vrtbovský palác

Vrtbovský palác

Vrtbovský palác se nachází na rohu Tržiště a Karmelitské ulice na Malé Straně v Praze 1. Mnoho lidí o jeho existenci nemá příliš tušení, neboť jeho průčelí do ulice není nějak výrazně nápadné, ale za ním se skrývá jedna z nejhezčích pražských zahrad.