Úvod > Co chcete dělat? > Restaurace Pálffy palác – luxusní romantická restaurace v Praze
Gurmánská turistika

Restaurace Pálffy palác – luxusní romantická restaurace v Praze

Restaurace Pálffy palác patří k významným vrcholně barokním palácům v Praze. Restaurace Vám nabízí neopakovatelný gastronomický zážitek doplněný neopakovatelnou atmosférou a přátelským personálem. To pravé místo nejen pro nevšední události.

Po vstupu do restaurace Pálffy Palác vás okouzlí neopakovatelný dobový interiér, který ještě více umocňuje její magickou atmosféru. V letních měsících je pro hosty připravena nádherná terasa s fascinujícím výhledem na Pražský hrad, Pálffyho zahrady a Malý Furstenberský palác.

Restaurace Pálffy Palác vznikla v roce 1994 ve druhém patře budovy Pálffy Paláce. K restauraci přiléhají dva sály, velký zrcadlový sál a salonek, které jsou připraveny k pořádání koncertů, svatebních hostin, firemních večírků a různých dalších společenských akcí.

Pálffy palác patří k významným vrcholně barokním palácům v Praze. Vznikl na počátku 18. století sloučením dvou domů a od roku 1808 byl postupně rekonstruován. V roce 1853 byla provedena generální oprava vnějšího vzhledu a palác získal svoji nynější podobu. Svůj název získal Pálffy palác roku 1881, kdy jej koupil Eduard, hrabě Pálffy z Erdodu. Ten po dvaceti letech prodal palác státu a byl zde umístěn místodržitelský archiv a stanice jízdní policie. Po vzniku Československa byl až do roku 1946 v paláci archiv ministerstva vnitra. V roce 1989 získalo palác Ministerstvo kultury a v roce 1992 byl pronajat Pražské konzervatoři jako náhrada za ztracené prostory v tehdy nově zrekonstruovaném Rudolfinu.