!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Kalendář akcí > Oslava Svátku Svatého Patrika v Praze: Tour svatého Patrika - zrušeno
Oslava Svátku Svatého Patrika v Praze: Tour svatého Patrika - zrušeno
">
17.3.
21.3.
+ Přidat foto

Oslava Svátku Svatého Patrika v Praze: Tour svatého Patrika - zrušeno

Kdy 17. březen 2020 - 21. březen 2020 Společenské akce
Letošní oslavy svatého Patrika budou ještě velkolepější než ty loňské.
Více lokací, našlapanější program i nově průvod po Praze, to jsou novinky, na které se mohou těšit všichni obyvatelé a návštěvníci Prahy. I letos projde Prahou průvod svatého Patrika.

Můžeme těšit na několikadenní propojení české scény s irskými kulturními hodnotami a typickými formami umění. Hlavními ingrediencemi budou průvod centrem Prahy, živá i elektronická hudba, různorodá kulturní vystoupení, workshopy, ale také irská gastronomie. Slavit se nebude jenom v hlavním městě, ale i na mnoha místech v celé zemi.

Program začne již v pátek 13. března v restauracích a barech po celé České republice. V úterý 17. března pak vypukne naplno zeleným průvodem Irů žijících u nás, jejich kamarádů a dalších příznivců. Výchozím bodem bude Hybernská ulice, kde se bude v tamním Kampusu konat i další kulturní program. Večer se oslavy přesunou do Rock Café na Národní třídě. Z pátku na sobotu 20 až 21. března proběhne večer rapu a hip hopu v MeetFactory, kde vystoupí například Black Angelika, Maniak a další kapely a DJs. V sobotu pak bude možné poslechnout si kytary a různé odnože rockové muziky. Chybět nebude ani irský bard Travis O’Neill se svými hosty.

Svatý Patrik podle legendy obrátil v pátém století Iry na křesťanství. Z oslav jeho svátku se stala tradice takřka po celém světě. 
Celý popis
Naposledy změněno: 15. 3. 2020