Úvod > Aktuality > Nechejte se vtáhnout do předmajálesového dění
Nechejte se vtáhnout do předmajálesového dění
"> "> ">
Kultura

Nechejte se vtáhnout do předmajálesového dění

  • Vydáno13. března 2019
S pozvolným a nesmělým ohlašováním jara se blíží již patnáctý ročník Studentského Majálesu. V sobotu 27. dubna ožije PVA Letňany open-air festivalem. Minulý ročník organizátory utvrdil v tom, že veřejnost má o Majáles veliký zájem, proto letos výrazně rozšířili kulturní dění, které hlavnímu programu předchází. Zajímavé přednášky, festivaly, talkshow a další akce nabízí kampus Hybernská.
StudentkyOd března až do majálesového prvního května se každý týden koná minimálně jedna kulturní akce. Předmajálesové dění se prostřednictvím kulturou naplněných večerů pokusí veřejnosti přiblížit filozofii majálesů a zároveň tak podpořit studenty v realizaci vlastních projektů. Součástí Předmajálesového dění budou koncerty, přednášky, promítání filmů, autorská čtení, výstavy a mnoho dalšího v kampusu Hybernská.

Ve čtvrtek 14. března budou mít zájemci jedinečnou možnost shlédnout poťouchle krutou kabaretní férii plnou pokleslého humoru a klepetnatců. Divadlo Dříve než vzápětí se odehraje od 19:30 hodin. O víkendu 16. a 17. března se bude slavit Den svatého Patrika, tradiční irský svátek. Oslavy budou probíhat po celé Praze. Hlavním dnem oslav v Kampusu bude neděl 17. března. Příchozí se v 16:00 naučí něco z mála keltských jazyků, od 17:00 se bude číst irská literatura a v 19:30 přijde na řadu koncert kapely Conamara Chaos.

Den PatrikaVe čtvrtek 21. března se v 18:00 hodin rozpoutá zajímavá debata s názvem Česko a svět studentským pohledem. Dům zahraniční spolupráce pořádá setkání, na kterém stipendisté a stipendistky z České republiky, Mongolska, Peru a Izraele promluví o svých dojmech ze studia v zahraničí. Za každou z vybraných zemí vystoupí dva stipendisté: zahraniční student/studentka studující momentálně v Česku a student/studentka z české VŠ, který/která danou zemi navštívil/a. Následovat bude Romistické utopie #57: Společenské předpoklady holokaustu Romů v Protektorátu Čechy a Morava.

Vynášení MoranyV neděli 24. března je od 14:00 do 21:00 na programu tradiční jarní "zábava", a to vynášení Morany. V 16 hodin vyrazí od Kampusu průvod, který za zpěvu, tance dospěje na Karlův most, kde bude kolem 17. hodiny spálena a utopena Morana. Akci zakončí v Domeček na Kampě – Salla Terrena, KC Kampa (18 – 21 h). Neúnavný hudební doprovod zajistí Schlauchband Jiřího Starého.
 
Ve středu 27. března si od 18:00 nenechte ujít přednášku Marie Schmolková, zapomenutá hrdinka, která zachránila tisíce lidí před holokaustem. Kdo má raději hudbu, může se od 20:00 těšit na Hybrid Session.
Kampus Hybernská

Kampus Hybernská

Kampus Hybernská je komplex domů a dvůr v Hybernské ulici č. 4, kde se setkává kreativita, umění, inovace a akademický svět. Probíhají zde přednášky, performance, koncerty, výstavy, projekce, diskuze a další akce pro širokou veřejnost.