Úvod > Aktuality > Nechejte se vtáhnout do předmajálesového dění
Kultura

Nechejte se vtáhnout do předmajálesového dění

  • Vydáno13. března 2019
S pozvolným a nesmělým ohlašováním jara se blíží již patnáctý ročník Studentského Majálesu. V sobotu 27. dubna ožije PVA Letňany open-air festivalem. Minulý ročník organizátory utvrdil v tom, že veřejnost má o Majáles veliký zájem, proto letos výrazně rozšířili kulturní dění, které hlavnímu programu předchází. Zajímavé přednášky, festivaly, talkshow a další akce nabízí kampus Hybernská.
StudentkyOd března až do majálesového prvního května se každý týden koná minimálně jedna kulturní akce. Předmajálesové dění se prostřednictvím kulturou naplněných večerů pokusí veřejnosti přiblížit filozofii majálesů a zároveň tak podpořit studenty v realizaci vlastních projektů. Součástí Předmajálesového dění budou koncerty, přednášky, promítání filmů, autorská čtení, výstavy a mnoho dalšího v kampusu Hybernská.

Ve čtvrtek 14. března budou mít zájemci jedinečnou možnost shlédnout poťouchle krutou kabaretní férii plnou pokleslého humoru a klepetnatců. Divadlo Dříve než vzápětí se odehraje od 19:30 hodin. O víkendu 16. a 17. března se bude slavit Den svatého Patrika, tradiční irský svátek. Oslavy budou probíhat po celé Praze. Hlavním dnem oslav v Kampusu bude neděl 17. března. Příchozí se v 16:00 naučí něco z mála keltských jazyků, od 17:00 se bude číst irská literatura a v 19:30 přijde na řadu koncert kapely Conamara Chaos.

Den PatrikaVe čtvrtek 21. března se v 18:00 hodin rozpoutá zajímavá debata s názvem Česko a svět studentským pohledem. Dům zahraniční spolupráce pořádá setkání, na kterém stipendisté a stipendistky z České republiky, Mongolska, Peru a Izraele promluví o svých dojmech ze studia v zahraničí. Za každou z vybraných zemí vystoupí dva stipendisté: zahraniční student/studentka studující momentálně v Česku a student/studentka z české VŠ, který/která danou zemi navštívil/a. Následovat bude Romistické utopie #57: Společenské předpoklady holokaustu Romů v Protektorátu Čechy a Morava.

Vynášení MoranyV neděli 24. března je od 14:00 do 21:00 na programu tradiční jarní "zábava", a to vynášení Morany. V 16 hodin vyrazí od Kampusu průvod, který za zpěvu, tance dospěje na Karlův most, kde bude kolem 17. hodiny spálena a utopena Morana. Akci zakončí v Domeček na Kampě – Salla Terrena, KC Kampa (18 – 21 h). Neúnavný hudební doprovod zajistí Schlauchband Jiřího Starého.
 
Ve středu 27. března si od 18:00 nenechte ujít přednášku Marie Schmolková, zapomenutá hrdinka, která zachránila tisíce lidí před holokaustem. Kdo má raději hudbu, může se od 20:00 těšit na Hybrid Session.
Kampus Hybernská

Kampus Hybernská

Kampus Hybernská je komplex domů a dvůr v Hybernské ulici č. 4, kde se setkává kreativita, umění, inovace a akademický svět. Probíhají zde přednášky, performance, koncerty, výstavy, projekce, diskuze a další akce pro širokou veřejnost.

Další aktuality

Tipy na víkend v Praze a okolí

Kudy z nudy přináší aktuální tipy na víkend (24.2. – 25.2.) v Praze a jejím okolí. Čeká na vás romantika, sport, výlety do přírody, výstavy, koncerty i adrenalinové zážitky, programy pro rodiny s dětmi a další aktivity: Matějská pouť 2024 v Praze, Mezinárodní den průvodců 2024 v Praze, Český ples v Obecním domě, Mezinárodní den průvodců 2024 v Kutné Hoře, Literární pořad Mater speciosa v Koněpruských jeskyních. Vyberte si zajímavé akce a naplánujte s námi program na víkend!
Praha | Zážitky

Po roce opět na Matějskou: výlet na první jarní pouť a za zajímavými místy v okolí

Matějská pouť se koná tradičně každé jaro v areálu Výstaviště v Praze-Holešovicích. Na dospělé i děti čekají strašidelné zámky, střelnice, kolotoče, houpačky, skákací hrady, houpací lodě nebo lochnesky. Pouť začíná 24. února a trvá do 14. dubna 2024. Mezi hity letošních atrakcí patří 65 metrů vysoký Airborne – největší kolotoč svého druhu v Evropě (s lavicí otáčející se na kyvadle do všech směrů), vodní dráha Big Splash anebo obří řetízkový kolotoč Aeronaut.
Praha | Zážitky

Znáte národní kulturní památky Prahy?

V Praze je památných staveb a míst více než dost. Většina z nich jsou notoricky známá, ale ruku na srdce – dovedli byste mezi nimi najít ty, které se honosí titulem Národní kulturní památka? Definice říká, že se jedná o kulturní památku celostátního významu. Pojďme se společně podívat, jaké Národní kulturní památky v Praze objevíte!
Praha | Památky

Gorilí samička Mobi ze Zoo Praha se ráda vozí mámě na hřbetě

Gorilí samička narozená 2. ledna 2024 v Rezervaci Dja v Zoo Praha dostala jméno Mobi. V dialektu badjoué, kterým se mluví v okolí kamerunské Biosférické rezervace Dja, znamená „dědička“ či „pokračovatelka“. Mládě a ostatní členy gorilí tlupy můžete pozorovat v oblíbeném pavilonu pojmenovaném právě po kamerunské rezervaci. Aktuálně zde uvidíte, jak se malá Mobi vozí na hřbetě své mámy Duni.
Praha | Příroda

Kam ven s dětmi v Praze? Tipy, kde si užít venkovní aktivity a přírodní lokality

Chcete s dětmi vyrazit v Praze někam ven, kde je to bude bavit? Pak se nechejte inspirovat našimi tipy, které zaručují dobrou zábavu pod širým nebem od nejmenších, až po ty vzrostlejší děti. A mnohdy outdoorové aktivity pobaví i dospělé. Zajdete do zoo, na venkovní hřiště nebo za přírodními zajímavostmi?
Praha | Letní sporty

Kam za zvířátky v Praze?

Také rádi chodíte s dětmi pozorovat zvířátka třeba do zoo, různých minikoutků a jiných míst? Pokud vás zrovna nenapadá, kam se za zážitky s domácími mazlíčky nebo divokými živočichy vydat, nechejte se inspirovat – dnes vám totiž přinášíme tipy na to, kam se za zvířaty v Praze vypravit.
Praha | Příroda

Naplánujte si návštěvu unikátních technických památek Prahy

Viadukty a mosty, vodárenské věže, železniční tratě, industriální architektura, tunely a další technické stavby potkáváme v Praze na každém kroku. Mají své zvláštní kouzlo, zajímavou historii a nabízejí zpestření běžných pražských procházek. A hlavně jsme vybrali pár takových, kde nemusíte čekat na hlavní sezonu a můžete je navštívit hned.
Praha | Památky

Kde prožijete romantický i originální Valentýn v Praze?

Užijte si svátek sv. Valentýna jako jedinečný víkend snů, který je plný romantiky. Nechte se hýčkat a opravdu okouzlit Prahou! Portál Kudy z nudy má tipy pro ty, kteří jsou zamilovaní, ale i ty co by se teprve rádi zamilovali... každý má nějaké přání a každý by rád, aby se mu splnilo. Vypravte za nejlepšími zážitky v Praze.
Praha | Lázně a wellness