Úvod > Co chcete dělat? > Lezecké centrum Tendon Smíchoff
Letní sporty

Lezecké centrum Tendon Smíchoff

Umělá lezecká stěna centra Tendon Smíchoff představuje největší sportoviště svého druhu v České republice. V hale o rozměrech 16 x 32 metrů totiž najdete lezeckou stěnu o výšce 14 metrů.
Zmíněných čtrnácti metrů dosahují všechny profily, vybrané profily pak dokonce dosahují výšky úctyhodných 15,5 metru. Lezcům všech věkových i výkonostních kategoriích se tak nabízí cca 2000 m2 lezecké plochy. Naleznete zde širokou škálu profilů od vyloženě „monstrózního“ převisu přes mírně převislé linie a kolmice až po ukloněné rajbasy.

Vyjma klasických překližkových profilů u nás naleznete i několik laminátových skvostů z dílny Tomáše Rakoviče. Celý povrch stěny je opatřen kvalitním pískováním. Aktuálně zde naleznete 90 linií jištění s více než 200 cestami v obtížnostech od 4 do 10 UIAA. Pokud vám snad nějaký ten krok nebude úplně jasný, zkuste trochu zapřemýšlet a při dalším pokusu to třeba vyjde. Ostatně přilehlá hospůdka vám pro plánování dalšího výstupu poskytne dostatek prostoru. Centrum nabízí také kurzy lezení pro začátečníky i mírně pokročilé.

Stěna se nalézá v Praze na Smíchově v areálu bývalé továrny Škoda naftové motory jen několik desítek metrů od budovy České správy sociálního zabezpečení.
 
Zobrazit více