Úvod > Aktuality > Prohlédněte si historická sídla ve večerních hodinách
Prohlédněte si historická sídla ve večerních hodinách
"> "> "> Prohlédnete si hrad Karlštejn ve vecerních hodinách "> Prohlídky si z duvodu velkého zájmu vždy radeji rezervujte
Památky

Prohlédněte si historická sídla ve večerních hodinách

  • Vydáno25. července 2017
Pro dospělé zábava a romantika, pro děti pohádky, strašidla a hlavně příležitost zůstat dlouho vzhůru, takové jsou noční prohlídky hradů, zámků a klášterů. Někde oprášili loňské scénáře, jinde na návštěvníky čekají novinky. Do nočních komnat hradů a zámků vás zve portál Kudy z nudy.

Pro každého máme něco: strašidla i důstojné prohlídky bez strašení, šermíře i romantické příběhy o mušketýrech. Někde při nočních prohlídkách potkáte krále a královny s dvořany, jinde zas nefalšované bubáky, kterých se zaručeně budete bát. Vždy však platí, že je nutná anebo doporučená rezervace!
 

Noční prohlídky na zámku Loučeň

Zámek LoučeňNa cestě setmělými zámeckými pokoji narazíte na nečekaná překvapení. Třeba se ocitnete v pokoji, kde se právě kněžna chystá vyvolávat se svými přítelkyněmi duchy. Noční prohlídky zámku se i v roce 2017, jako už tadičně, konají vždy poslední sobotu v měsící. V létě si je užijete 29.7. od 21:30, 26.8. ve stejný čas nebo 30.9. od 20:00 hodin.


Momenty ze života broumovských mnichů

Zvláštní věci se budou dít i v Broumovském klášteře. Letošním tématem prohlídek je Baroko, a jedním z průvodců Kylián Ignác Dientzenhofer. Při nočních prohlídkách zažijete jedinečnou atmosféru za světla svíček a baterek. Prohlídky jsou tematicky zaměřené na momenty života v klášteře a konají se v červenci 28. a 29. 7., v srpnu 5., 11., 12., 19., 25. a 26. 8. ve 20:00 a 21:30 hodin.
 

Historie Lipnice nad Sázavou

Noční LipniceDivadelně zpracované noční prohlídky si vychutnáte na hradě Lipnice nad Sázavou. Chronologicky vás zavedou do historie tohoto místa, bohatého na dějinné události. Vystupují zde jednotliví majitelé panství, vojáci, žoldnéři, děvečky, kat, pacholci, kavalíři. Není nouze o místní pověsti, strašidla a přijde i Jaroslav Hašek. Během večera probíhá soutěž a rozdávají se stříbrňáky... a kdo bude mít nejvíce, je pak pasován na rytíře… Prohlídky se konají 29. 7., 11. 8., 12. 8., 18. 8. a 19. 8. 2017, začínají ve 20:00 a v 22:30 a trvají cca 90 min. Prohlídku nutno rezervovat na tel. 606 480 708 nebo emailem zdenek@sigri.cz.
 

Tajemství sedlcké katerdály za svitu svíček

Barokní manekýnNoční prohlídka sedlecké katedrály UNESCO Chrámu Nanebevzetí Panny Marie a sv. Jana Křtitele začíná působivým zpěvem „Cisterciáka“. Pak vás kostýmovaný průvodce provede všemi unikátními místy katedrály a ukáže vám za svitu svíček, zpěvu gregoriánského chorálu a varhanní hudby všechny její taje a zákoutí. Čekají na vás kosti zavražděných mnichů – mučedníků zazděné do zdi, relikvie svatých, chrámová klenotnice s originálem nejstarší dochované monstrance na světě i návštěvna kostelního kina. Objevíte zde i "barokního manekýna" – postavu oděnou do šatů, s voskovým obličejem, do které jsou uloženy ostatky světce. Jedná se o jakousi barokní figurínu, která napodobuje postavu tohoto mučedníka. Leží v prosklené rakvi a v rukou s rukavičkami třímá vycházkovou hůl. Prohlídky probíhají každé úterý do 29. srpna 2017, vždy od 20 hodin.
 

Hrabě Monte Christo na Bítově

Adaptace románu A. Dumase, slavný příběh o lásce, zradě a pomstě, znovu ožije 26. a 27. července na hradě Bítově. Se svým divadelním a šermířským představením vystoupí v interiérech hradu divadelní a šermířská společnost Exulis z Brna. Začátky jsou vždy v 19.00, 20.00, 21.00 a ve 22.00 hodin. Závist slaví vítězství však jen do času, zprvu jako mladý Edmont Dantes posléze jako tajemný hrabě Monte Christo kráčí s maskou pomsty, hledajíc znovu svou ztracenou lásku a štěstí.

V pátek 28. července bude romantický příběh o Edmontu Dantesovi alias hraběti Monte Christo hostit zámek Rájec nad Svitavou.
 

Hradozámecká noc ve Světlé nad Sázavou

Netradiční noční kostýmované prohlídky v duchu baroka vás čekají i na zámku Světlá nad Sázavou. Prohlídky se budou konat v rámci zdejší Hradozámecké noci dne 27.8. 2017 v 18, 19, 20  a 21:00 (min.počet -10 osob). Podívá te se i do prostor, které jsou běžně nepřístupné, zdejší průvodci vás  provedou barokním křídlem až po půdu, uvidíte neopravené prostory a expozici v opravené barokní části zámku. Nezapomeňte na včasnou rezervaci na tel.: 778 075 588 nebo 569 333 558 či emailem: info@zameksvetla.cz.
Noční prohlídka v Mořském světě

28.1.
30.12.
Noční prohlídka v Mořském světě

Mořský svět je ideální místo pro prožití rodinného výletu. A to nejen ve dne, ale také večer! Každý poslední pátek v měsíci se zde koná noční prohlídka!