Úvod > Kalendář akcí > Zimní prohlídky Svaté Hory

Zimní prohlídky Svaté Hory

Kdy 1. prosinec 2019 - 1. duben 2020 Společenské akce
Poutní místo Svatá Hora v Příbrami je jedno z nejstarších mariánských poutních míst v Čechách. Je to raně barokní perla Čech, hlavní poutní místo Pražské arcidiecéze, častý cíl turistů nejen českých, ale mnoha zahraničních.
Výhoda Svaté Hory je také to, že je otevřena každý den po celý rok. V roce 2015 prošel areál velkou rekonstrukcí, za což získal titul Stavba roku Středočeského kraje 2016. Nyní tak můžeme rozšířit naši nabídku služeb nejen po duchovní stránce (mše svaté, poutě atd.), ale i pro turisty je otevřeno mnoho nových možností. Nové prostory, které dosud nebyly přístupné veřejnosti, lze využít pro přednášky, semináře i koncerty.

Kromě klasické prohlídky Svaté Hory s průvodcem, která trvá asi 50 minut, můžeme nabídnout zcela nově zpracované muzeum umístěné částečně v bývalé jezuitské kryptě. Vystaveny jsou zde exponáty ze sbírek Svaté Hory, předměty, jež nalezli archeologové při nedávné rekonstrukci, některé ze šatiček Panny Marie Svatohorské. V rámci expozice lze shlédnout i animované příběhy o Svaté Hoře. Pro děti jsou připraveny pracovní listy. 

Součástí našeho muzea je nyní až do konce roku 2019 výstava o požáru SH před 40 lety. POté zde bude výstava Diplomacie a suverénní řád Maltézských rytířů. Bezbariérový přístup je až do baziliky.
V jedné z rohových kapli je vždy také volně přístupná putovní výstava, do 18. 1. 2020 je to "T.G.M. to nikdy nebude mít lehké" a poté ji vystřídá výstava "Ještějsme ve válce".
Celý popis
Naposledy změněno: 10. 12. 2019

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Šatlava Příbram

Restaurace Šatlava Příbram

Příbram, Střední Čechy
Hotel Belvedere Příbram

Hotel Belvedere Příbram

Příbram, Střední Čechy
Ubytování na faře Slivice - Milín

Ubytování na faře Slivice - Milín

Milín, Střední Čechy