!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Zimní prohlídky Svaté Hory
Společenské akce

Zimní prohlídky Svaté Hory

Kdy 1. leden 2021 9:0030. duben 2021 16:30
Poutní místo Svatá Hora v Příbrami je jedno z nejstarších mariánských poutních míst v Čechách. Je to raně barokní perla Čech, hlavní poutní místo Pražské arcidiecéze, častý cíl turistů nejen českých, ale mnoha zahraničních.
Výhoda Svaté Hory je také to, že je otevřena každý den po celý rok. V roce 2015 prošel areál velkou rekonstrukcí, za což získal titul Stavba roku Středočeského kraje 2016. Nyní tak můžeme rozšířit naši nabídku služeb nejen po duchovní stránce (mše svaté, poutě atd.), ale i pro turisty je otevřeno mnoho nových možností. Nové prostory, které dosud nebyly přístupné veřejnosti, lze využít pro přednášky, semináře i koncerty.

Kromě klasické prohlídky Svaté Hory s průvodcem, která trvá asi 50 minut, můžeme nabídnout zcela nově zpracované muzeum umístěné částečně v bývalé jezuitské kryptě. Vystaveny jsou zde exponáty ze sbírek Svaté Hory, předměty, jež nalezli archeologové při nedávné rekonstrukci, některé ze šatiček Panny Marie Svatohorské. V rámci expozice lze shlédnout i animované příběhy o Svaté Hoře. Pro děti jsou připraveny pracovní listy. 

Součástí našeho muzea je nyní až do konce roku 2020 výstava o Suveréním řádu Maltézských rytířů. Bezbariérový přístup je až do baziliky. V jedné z rohových kapli je vždy také volně přístupná putovní výstava, do 18. 12. 2020 je to "70 let od Akce K na Svaté Hoře. Ve vánočním období je zde výstava betlémů a další výstava "Ještě jsme ve válce" je umístěna v druhé rohové kapli Plzeňské.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 24. 11. 2020

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Šatlava Příbram

Restaurace Šatlava Příbram

Příbram, Střední Čechy
Hotel Belvedere Příbram

Hotel Belvedere Příbram

Příbram, Střední Čechy
Ubytování na faře Slivice - Milín

Ubytování na faře Slivice - Milín

Milín, Střední Čechy