Úvod > Kalendář akcí > Společenské akce > Mikulášská jízda na hrad Hartenberg
Společenské akce

Mikulášská jízda na hrad Hartenberg

Srdečně zveme na oblíbenou akci po covidové pauze. Letos již 28 ročník! Trasa plná čertů, andělů a Mikulášů.
Čerti prověřují především nejmenší děti v jejich kvalitách a vlastnostech. Ty nejzlobivější a nejvíce vzdorující budou vhozeny do ďábelského pytle a ponechány pekelníkům k tomu, aby jim po celý rok sloužily a polepšily se. Naopak za dobré zásluhy a chování budou jak děti, tak dospělí odměněni bytostí andělskou. Pokud návštěvník úspěšně zdolá celou čertovskou trasu, potká se na konci své strastiplné cesty s Mikulášem a jeho pomocníky, kteří rovněž mají plné kapsy dobrot.

Kulturní program bude probíhat na Pohádkovém dvoře nad hradem. Na nádvoří hradu a nádraží ale můžete navštítit peklo. Na hradě bude letos komornější atmosféra. Balíčky dostávají děti oproti jízdence na Pohádkovém dvoře u Mikuláše. Zároveň nabídneme teplý čajík. 


Program na Pohádkovém dvoře

11:00 Divadélko Kahánek
11:30 Kujme Pikle Band & Levoruký Eda
12:00 Páni s labutí a parožím – šerm
12:30 Kejklíř Lukáš 13:00 Divadélko Kahánek
13:30 Kujme Pikle Band & Levoruký Eda
14:00 Páni s labutí a parožím – šerm
14:30 Kejklíř Lukáš
15:00 Slovo k mikulášské a k hradu Hartenberg
15:30 Kujme Pikle Band & Levoruký Eda
16:00 Páni s labutí a parožím – šerm
16:30 Kejklíř Lukáš
17:00 Ohnivá show

Uvedené časy jsou orientační, moderuje Aleš XDog Strnad


Jak se na hrad dostat?

V zastávce Hřebeny začíná cca 2 km stezka lesem v údolí pod zříceninou hradu Hartenberg. Děti s baterkami, lampionky či jen tak, podle doby, v kterou na Hřebeny dojedou, se vydají touto trasou. Po cestě je čeká návštěva několika pekel. Stezku nedoporučujeme absolvovat kořárkům a pejskům.

Na nádvoří hradu a na Cikánském dvoře začíná nepřetržitý kulturní program již v 11 hodin. Těšit se můžete na divadelní vystoupení, stánkový prodej, táborák, hry a soutěže, krčmu s jídlem a pitím.
 

Kdy vlaky jedou

Odjezdy historického vlaku s parní lokomotivou
Ze Sokolova do Hřebenů – 9:36, 10:36, 11:26, 13:36, 14:36, 15:36
Z Kraslic do Hřebenů – 12:30

Odjezd Mikulášského motorového vlaku
Z Hřebenů do Kraslic
– 9:56, 10:56, 11:46, 13:56, 14:56, 15:56
Z Hřebenů do Sokolova – 11:00, 12:00, 13:00, 14:00, 15:00, 16:00, 17:00, 17:30, 17:37 a 18:20

Více informací a podrobný jízdní řád na stránkách pořadatele.

Provozovatel

Železniční spolek Klub M 131.1

Nádražní
356 01 Sokolov
Tel.:
+420 606 685 265
Tel.:
+420 602 203 548
Email:
mkd@websnadno.cz
Email:
hartenberg@seznam.cz
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
https://www.harte...
GPS:
50,186074 12,644792
 
 

Vstupné

Cena: 250 Kč

Poznámka:Vstupné na místě (bez jízdenky) 100 Kč.

 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Ples města Sokolov

Jubilejní 30. Reprezentační ples města Sokolova už za pár týdnů! Dámy – připravte si slavnostní róby, pánové – přeleštěte polobotky.
Sokolov, Karlovarský kraj

Sokolovská ElegancRallye historických vozidel – 5. ročník rallye v Sokolově

Historická vozidla auto – moto – traktor vyrobená do roku 1989. Výstava a rallye.
Sokolov, Karlovarský kraj

Divadelní komedie Instalace

Satirická komedie z prostředí výtvarné galerie, která vás rozesměje zápletkou a vtipnými zvraty. Osudy uměleckých děl mohou být nevyzpytatelné. Na scénu vstupují svérázní právníci a delikátní situace si nakonec vyžádá i pomoc instalatéra. Přijďte se podívat, jak to celé dopadne.
Nové Sedlo, Karlovarský kraj

Zimní prohlídky na hradě Loket

Hrad Loket si můžete prohlédnout s průvodcem nebo si ho projít od sklepů až po půdu sami. V několika patrech studených a vlhkých kobek naleznete expozici útrpného práva. Hrad je pro návštěvníky otevřen denně.
Loket, Karlovarský kraj

Památník bitvy u Sokolova v Sokolově

Západočeský Sokolov a ukrajinské Sokolovo spojuje jen podobný název města, přesto v západočeském městě najdete připomínku bitvy, která se odehrála nedaleko ukrajinské obce.
Sokolov, Karlovarský kraj

Most lásky v Sokolově

V roce 2012 byl v Sokolově otevřen most lásky. Dvojice tu mohou zamknout svůj visací zámek a klíč jako symbol věrnosti hodit do řeky. Podobné mosty zamilovaných lze nalézt v celé Evropě, například v Miláně, Paříži, Londýně nebo v Moskvě.
Sokolov, Karlovarský kraj

Hornický dům v Sokolově

Hornický dům, který je v současné době sídlem Městského domu kultury, byl postaven v letech 1923 – 1924 podle návrhu architekta Rudolfa Welse. V průčelí budovy je zasazen monumentální reliéf pojmenovaný Jeden den ze života horníka z roku 1923 od karlovarského sochaře Wilhelma Srba-Schossbauera.
Sokolov, Karlovarský kraj

Rozhledna Hard

V Sokolově najdete krásnou vyhlídku na návrší zvaném Hard. Koncem 19. století tu býval městský hřbitov, potom střelnice nebo kamenný vyhlídkový gloriet. V roce 1907 se však místní okrašlovací spolek rozhodl přestavět gloriet na opravdovou rozhlednu.
Sokolov, Karlovarský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Pivovar Permon v Sokolově

Sokolovský Pivovar Permon, to je legenda na české kraftové scéně! Vystudovaný kybernetik Ladislav Sás začínal v roce 2006 s vařením piva v garáži, za sládka si vybral svého zetě a obchod řeší jeho syn.
Sokolov, Karlovarský kraj

Gurmánský zážitek v hotelu Císař Ferdinand

Každé úterý a čtvrtek se na terase hotelu Císař Ferdinand, pod hradem Loket, můžete zúčastnit grilování selátka a otevírání slovanské podzemní pece. Tu nenajdete nikde jinde na území ČR!
Loket, Karlovarský kraj

Rodinný pivovar Svatý Florian v Lokti

Navštivte starobylé město Loket, vychutnejte si výborné pivo a ubytujte se v bezprostřední blízkosti středověkého hradu. Společnost Goethe Tour nabízí ubytování v nově zrekonstruovaných hotelech Císař Ferdinand, St. Florian a U Bílého koně.
Loket, Karlovarský kraj

Pivovarské muzeum Loket

V rodinném minipivovaru svatý Florián v Lokti na Sokolovsku se nově nachází pivovarské muzeum, které se stalo součástí rozlehlých prostor pivovaru. Malá pivovarská expozice se nachází v Payerově domě – jednom z nejstarších domů ve městě.
Loket, Karlovarský kraj